XVII niedziela zwykła

1. Gościmy w naszej parafii Ojców Oblatów, którzy głoszą słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne.
  2. Dzisiaj po wieczornej mszy św. wielbienie Boga słowem i pieśnią.
  3. Od wtorku godz. 12.00 do środy we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub zmarłego odpustu zupełnego Porcjunkuli za nawiedzenie tegoż kościoła, zmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz spełnienie zwykłych warunków.
  4. We wtorek po wieczornej mszy św. dyżur zespołu Caritas. W czasie wakacji nie ma dyżuru prawnika.
  5. W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota:                                                 – w czwartek po mszy św. adoracja do godz. 20.00,                                                    – w piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a po mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ,                                                                                                       – w sobotę od 730 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, od 740 medytacja nad tajemnicą różańca, o którą prosi Maryja, następnie msza św. a po niej różaniec prowadzony przez  Wspólnotę Różańcową,                                 – W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z sakramentami.
  6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 5 sierpnia po mszy św. wieczornej.
  7. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.
  8. Przez najbliższe dwie niedziele możemy przyborami szkolnymi wspierać akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Zespół Caritas przygotuje z tych przyborów wyprawki szkolne.
  9. Planujemy pielgrzymki na Jasną Górę w poniedziałek i wtorek 4 i 5 września oraz sobotę i niedzielę 30 września i 1 października. Zapisy od dzisiaj w biurze parafialnym i zakrystii.
  10. Zostały wywieszone miejsca i terminy rekolekcji dla Wspólnoty Różańcowej. Prosimy zainteresowanych o zapisywanie się.