XVIII niedziela zwykła – 3 sierpnia 2014r.

1. W sobotę 2 sierpnia grupa 7 osób z naszej parafii wyruszyła na wolontariat misyjny do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Będą prowadzić półkolonie i pomagać przy rozbudowie kościoła. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Można też śledzić relacje poprzez link na naszej stronie internetowej.

2. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc trzeźwości, Księża Biskupi wzywają do świadectwa: „Wszyscy musimy chronić i umacniać trzeźwość. Prosimy usilnie: Siostry i Bracia, pokażcie, że nie jesteście zakładnikami chwytliwych, lecz nieprawdziwych sloganów reklamowych i szkodliwych nawyków. Pokażcie, że jesteście mądrzy, wolni, odpowiedzialni i odważni.”

3. W tym tygodniu I-szy czwartek miesiąca,  po mszy św. adoracja do godz. 20.00.

4. Tradycyjnie w sobotę przed uroczystością Wniebowzięcia NMP czyli 9 sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy na mszę św. chorych i starszych. Podczas mszy św. sakrament namaszczenia chorych a po mszy św. spotkanie. Jeśli ktoś chciałby przybyć a nie ma jak dojechać, prosimy to zgłosić w zakrystii. Proszę też wspólnotę Żywego Różańca i zespół Caritas o pomoc  w organizacji spotkania.

5. W czwartek 28 sierpnia udajemy się z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Zapisy od dziś w zakrystii i biurze parafialnym.

6. W niedzielę 3 sierpnia /dzisiaj/ w Domu Kultury „Stokrotka” na Osiedlu Kwiatowym odbędzie się koncert podsumowujący warsztaty artystyczne. Więcej informacji na plakatach.