XX niedziela zwykła

1. W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu podtrzymujemy zwyczaj poświęcenia ziół, zbóż i kwiatów. Będzie je można nabyć przed kościołem i tym samym wesprzeć dzieła naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Natomiast w uroczystość po mszach św. zbiórka na Caritas naszej Archidiecezji. Włączamy się także w akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Dzisiaj i jutro można jeszcze przynosić przybory szkolne, chcemy pomóc w organizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu spotkania dla chorych – wspólnocie różańcowej, Zespołowi Caritas, Domowemu Kościołowi. Dziękuję też za liczną obecność.

3. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą św.

4. Gościmy dzisiaj Siostry z Ruchu Szensztackiego, które przedstawiają charyzmat swojego ruchu, a po mszach św. zbierać będą ofiary na swoją działalność.

5. Zachęcamy do nabywania Przewodnika i Gościa Niedzielnego. Jest też kalendarz ścienny o św. Andrzeju Boboli, cena 4 złote.

6. Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego wypoczynku. Wszędzie, gdzie będziemy, pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej.