XXI niedziela zwykła – 24 sierpnia 2014r.

1. Z powodu zbyt małej liczby chętnych pielgrzymka do Górki Duchownej nie odbędzie się.

2. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Łagiewnik prosimy, by wpłacały pozostałą sumę – ostateczny koszt całej pielgrzymki wynosi 430 zł.

3. We wtorek 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Z woli Ojca św. i biskupów będzie to też dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Prześladowanych chcemy też wspierać materialnie, zbierane w tym dniu ofiary będą przekazane na ten cel.

4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie, które odbędą się w terminie 27 – 30 sierpnia, w godz. 10.00 – 14.00.

5. Przypominamy, że w środy o godz. 18.00 odprawiana jest nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania próśb i podziękowań.

6. Już dziś informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów będzie miało miejsce w niedzielę 7 września na mszy św. o godz. 12.00.

7. Po wakacyjnej przerwie członkowie naszego parafialnego chóru Cantemus spotkają się na próbie, która odbędzie się w czwartek 4 września br. o godz. 20.00  w salce parafialnej pod plebanią. Chórzyści wraz z dyrygentem panią Laurą Stieler zapraszają również nowe osoby, chcące uczestniczyć w życiu zespołu i śpiewaniu na chwałą Bożą.

8. Zachęcamy do nabywania prasy. Do Gościa dołączona jest pierwsza z trzech płyt z tekstem Dzienniczka Siostry Faustyny. W Przewodniku m.in. artykuł „Radość śpiewania” o warsztatach prowadzonych pod  kierunkiem p. prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt