XXI niedziela zwykła

1. Dzisiaj na Malcie, na Polu Harcerza, archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie”. Msza św. dziękczynna o godz. 13.00. Następnie część obrzędowa i artystyczna.
  1. Od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 14.00 odbędą się półkolonie dla dzieci organizowane przez KSM.
  2. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o 7.30 wystawienie i medytacja, następnie msza św. a po niej różaniec. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami.
  3. W sobotę po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna.
  4. W następną niedzielę 2 września pielgrzymka do Tulec, gorąco zachęcamy. Jak w poprzednich latach chętni spotykają się przy kościele o godz. 6.00, następnie tramwajem udajemy się na Maltę.
  5. Już dzisiaj informujemy, że msza św. z poświęceniem tornistrów i modlitwą o szczęśliwy rok nauki zostanie odprawiona w niedzielę 9 września o godz. 12.00. Będzie to zarazem uroczysty początek przygotowania do I-wszej Komunii św. uczniów klas trzecich. Zapraszamy też uczniów klas drugich, którzy rozpoczną dalsze przygotowanie do Komunii.
  6. Zmarła nasza najstarsza parafianka śp. Pelagia Pokrywka. Przeżyła 104 lata i 10 miesięcy. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 13.00 a pogrzeb o 14.30.