XXII niedziela zwykła – 30 sierpnia 2015r.

1.We wtorek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego, w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów wszystkim dzieciom szkolnym. Niedzielna msza św. o godz. 1200 ma charakter mszy św. z udziałem dzieci, to znaczy, że staramy się dotrzeć do dzieci z przekazem Ewangelii tak, aby go zrozumiały. Cieszymy się obecnością małych dzieci, które jeszcze niewiele rozumieją, ale prosimy, aby rodzice reagowali gdy trzeba, by wszyscy mogli ze mszy św. owocnie skorzystać.
2. W środę po mszy św. spotkanie Zespołu Caritas.

3. W środę o godz. 18.00 nowenna do MBNP, modlić się będziemy o dary Ducha św. dla dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
w czwartek po mszy św. do godz. 2000 adoracja Najświętszego Sakramentu,
– zachęcamy dzieci i młodzież, by rozpoczęły nowy rok szkolny z Bogiem przez spowiedź św. okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 do mszy św. i podczas adoracji oraz w piątek od 17.00 do mszy świętej. Aby skorzystać z obietnicy I-szych piątków trzeba przystąpić do spowiedzi /można w czwartek/ i przyjąć Komunię św. w piątek, można to uczynić na mszy św. lub o godz. 1720; 1740 i 1800,
w sobotę o godz. 8.00 msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi,
– w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami.

5. W czwartek o godz. 20.00 po wakacyjnej przerwie próba chóru, Cantemus. Chórzyści zapraszają nowe osoby chcące uczestniczyć w życiu zespołu i śpiewaniu na chwałą Bożą.

6. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W sobotę 5 września po mszy św. wieczornej /ok. 19.20/ katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest swoich dzieci we wrześniu, bądź też mają być chrzestnymi.

8. W następną niedzielę, 6 września, pielgrzymka do Tulec, gorąco zachęcamy. Chętni spotykają się przy kościele o godz. 6.00, następnie tramwajem udają się na Maltę. Więcej informacji u ks. Wikariusza.

9. Wyjazd pielgrzymki do sanktuariów na wschodzie Polski w niedzielę 6 września o 14.00.

10. Dziękujemy naszemu Oddziałowi KSM za przygotowanie i przeprowadzenie półkolonii dla dzieci.