XXII niedziela zwykła – 31 sierpnia 2014r.

1. W poniedziałek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów wszystkim dzieciom szkolnym. Niedzielna msza św. o godz. 1200 ma charakter mszy św. z udziałem dzieci, to znaczy, że staramy się dotrzeć do dzieci z przekazem Ewangelii tak, aby go zrozumiały. Cieszymy się obecnością małych dzieci, które jeszcze niewiele rozumieją, prosimy jednak, aby rodzice reagowali gdy trzeba, by wszyscy mogli ze mszy św. owocnie skorzystać.

2. W poniedziałek po mszy św. spotkanie z Biblią.

3. We wtorki po mszy św. do godz.19.30 dyżur pełni Zespół Caritas.

4.  Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas trzecich gimnazjum we wtorek o godz. 19.30.

5. W najbliższą środę o godz. 18.00 przed rozpoczęciem nowenny poświęcimy obraz M.B. Nieustającej Pomocy. Zapraszamy szczególnie rodziców i  dziadków na modlitwę o dary Ducha św. dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Zachęcamy też do składania próśb i podziękowań.

6. W środę na godz. 20.00 zapraszam Członków Rady Ekonomicznej. Członków Rady Duszpasterskiej  proszę o odebranie materiałów, spotkanie planowane jest na środę 17 września.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek po mszy św. do godz. 2000 adoracja Najświętszego Sakramentu,

– zachęcamy dzieci i młodzież, by rozpoczęły nowy rok szkolny z Bogiem przez spowiedź św., okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 do mszy św. i podczas adoracji oraz w piątek od 16.30 do mszy świętej,

w sobotę o godz. 8.00 msza św. a po niej nabożeństwo  do Niepokalanego Serca,

w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami.

8. Rodzice dzieci, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię św. zamówili w ich intencji na wszystkie I-sze piątki mszę świętą. Zapraszamy do udziału w tych mszach. Aby skorzystać z obietnicy I-szych piątków trzeba przystąpić do spowiedzi /można w czwartek/ i przyjąć Komunię św. w piątek, można to uczynić na mszy św. lub o godz. 1700; 1730 i 1800.

9. W czwartek o godz. 20.00 po wakacyjnej przerwie próba chóru Cantemus. Chórzyści, wraz z dyrygentem panią Laurą Stieler, zapraszają nowe osoby, które chcą uczestniczyć w życiu zespołu  i śpiewać na chwałę Bożą.

10. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

11. W sobotę 6 września po mszy św. wieczornej /ok. 19.20/ katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest swoich dzieci we wrześniu, bądź też mają być chrzestnymi.

12. W następną niedzielę 7 września pielgrzymka do Tulec, gorąco zachęcamy. Chętni spotykają się przy kościele o godz. 6.00, następnie tramwajem udają się na Maltę. Więcej informacji u ks. Wikariusza.

13.  Osoby zapisane na pielgrzymkę do Łagiewnik prosimy, by wpłacały pozostałą sumę oraz podały numer pesel.

14.  Już dziś informujemy, że spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w poniedziałek 8 września o godz. 19.15. Przypominamy, że dzieci przystępują do sakramentów w parafii zamieszkania.

15.  Dziękujemy naszemu parafialnemu Oddziałowi KSM za przygotowanie i przeprowadzenie półkolonii dla dzieci. Dziękujemy też za wsparcie akcji „Tornister pełen uśmiechu” przyborami szkolnymi.

16. Zachęcamy do nabywania prasy.