XXV niedziela zwykła

1. Jak co roku, w trzecią niedzielę września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ojciec Święty skierował do Kościoła orędzie zatytułowane: „Komunikacja i Miłosierdzie – owocne spotkanie”. Módlmy się o dobre wykorzystanie mediów.
  2. W poniedziałek po mszy św. spotkanie Zespołu Caritas, który przypominamy pełni dyżur we wtorki po mszy św., można też wtedy skorzystać z porad prawnika.
  3. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas trzecich gimnazjum odbędzie się we wtorek o godz. 19.30.
  4. Młodzież z klas pierwszych gimnazjum prosimy, by do końca września każdy zapisał się indywidualnie w biurze parafialnym /w środy od godz. 19.00 do 20.00/.
  5. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin odbędzie się w środę po mszy świętej.
  6. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci od zerówki do klasy IV na spotkanie „Dzieci Bożych” z księdzem. Pragniemy stworzyć grupę duszpasterską dla dzieci.
  7. W czwartek po mszy św. spotkanie Rady ekonomicznej.
  8. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.
  9. Małżeństwa, które przeżywają w tym roku 25 i 50 rocznicę sakramentu zapraszamy w sobotę 1 października na Mszę św. o godz. 18.30 do naszego kościoła a po mszy św. do salki na spotkanie.
  10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy, by w przyszłą niedzielę dokonały wpłaty 100 zł., są jeszcze wolne miejsca.
  11. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na Uczelnie Katolickie.
  12. Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi we Włoszech. Poprzez modlitwę oraz ofiary składane do puszek przed kościołami w przyszłą niedzielę.
  13. Bóg zapłać za ofiary na koszty remontu domu parafialnego.
  14. Zachęcamy do nabywania Przewodnika i Gościa Niedzielnego.