XXVI niedziela zwykła

1. Rozpoczynamy październik miesiąc modlitwy różańcowej. Na nabożeństwo zapraszamy w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w niedziele po każdej mszy św. odmawiać będziemy jedną dziesiątkę. Nie będzie specjalnego nabożeństwa dla dzieci. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu szczególnie w poniedziałek, wtorek i czwartek. Natomiast w sobotę w dniu 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca, ma miejsce inicjatywa „Różaniec do Granic”. Jest zaproszeniem skierowanym do wierzących Polaków, aby stanęli obok siebie wzdłuż polskiej granicy i wspólnie odmówili różaniec, otaczając modlitewnym łańcuchem całą Polskę. Z tą wielką wspólnotą modlitewną chcemy połączyć się duchowo jak ci, którzy nie mogą się udać na granice, lecz będą się modlić na różańcu w swoich kościołach i domach rodzinnych. W naszym kościele o godz.14.00 odmówimy wszystkie cztery części różańca: w pierwszej modlimy się za rodziny, w drugiej o pokój, w trzeciej za cierpiących, w czwartej o umiłowanie modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy tych, którzy mogą przyjść na całe nabożeństwo, a innych, by choć na chwilę, na „dziesiątkę” dołączyli do wielkiej modlitwy Polaków.
  2. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas siódmych odbędzie się we wtorek o godz. 19.15.
  3. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci na spotkanie „Kredkami do nieba”.
  4. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W piątki o godz. 19.30 msza św. dla młodzieży. Zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania, a po mszy św. spotkanie KSM.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w czwartek po mszy św. do godz. 2000 adoracja, na zakończenie Komunia św.

okazja do spowiedzi w piątek od 16.30 do mszy św.   – Komunię św. można przyjąć na mszy św. lub o godz. 1700; 1730 i 1800.

–  w sobotę od 7.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu,

od 7.40 medytacja nad tajemnicą różańca, o którą prosi Maryja, następnie msza     święta. Na modlitwę różańcową zapraszamy na godz. 14.00

– od godz. 9.00 odwiedziny chorych z sakramentami.

1. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów. Natomiast próba scholki odbędzie się w sobotę 14 października.
  2. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 7 października po mszy św. wieczornej.
  3. W następną niedzielę, 8 października, będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Będzie też okazja wspomóc  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież z KSM będzie rozprowadzać przed kościołem „kremówki”.
  4. Planujemy w naszej parafii od 27 do 29 października zorganizować Kurs Nowe Życie – zapraszamy każdą osobę, która pragnie na nowo narodzić się w Duchu Świętym, odnowić swoją więź z Jezusem i Kościołem. Kurs trwa od piątku godz. 17.30 do niedzieli godz. 14.00. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
  5. Do końca października przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Włoch od 15 do 24 kwietnia przyszłego roku. Bliższe informacje na plakatach i w zakrystii.
  6. Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary przeznaczamy na remont zakrystii, który od jutra rozpoczynamy.
  7. Zachęcamy do nabywania Przewodnika i Gościa Niedzielnego.