XXVII niedziela zwykła

1. Przeżywamy dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją. Przed kościołem młodzież przeprowadza zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Można też u młodzieży z KSM-u nabyć „kremówki”.
  2. Trwa październik, zapraszamy na modlitwę różańcową. Nabożeństwo odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 1800 z wyjątkiem piątku. W niedziele „dziesiątka” po każdej mszy św., dzieci w tym tygodniu zapraszamy szczególnie w poniedziałek i czwartek.
  3. Dzisiaj o godz. 1530 spotkanie młodych małżeństw i rodzin.
  4. We wtorek na godz. 19.15 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum.
  5. We wtorek o 1830 zostanie odprawiona msza św. w intencji pielgrzymujących w czerwcu w Góry Świętokrzyskie.
  6. W środę o godz. 1800 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem różańcowym.
  7. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  8. W środę o godz. 2000 spotkanie wolontariatu misyjnego.
  9. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie wspólnoty różańcowej.
  10. W czerwcu 2018 roku przypada 50-rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania z Sanktuarium na Górze Przemysła. W ramach przygotowania do jubileuszu Ojcowie Franciszkanie zapraszają parafie naszego dekanatu w czwartek 12 października na mszę św. o godz.1800.
  11. W czwartek na godz. 1700 zapraszamy dzieci na spotkanie „Kredkami do nieba”.
  12. W piątek 13-ty dzień miesiąca i setna rocznica ostatniego objawienia fatimskiego. O godz. 1900 bezpośrednio po mszy św. nabożeństwo fatimskie – różaniec, na który zapraszamy całe rodziny, dzieci i młodzież – wszystkich. Na zakończenie procesja z figurą wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Nie będzie w tym dniu różańca przed mszą świętą.
  13. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  14. W sobotę o godz. 1600 próba scholki.
  15. W sobotę 14 października na godz. 1930 zapraszamy ministrantów seniorów od siódmej klasy.
  16. Już dziś informujemy, że nasz chór Cantemus będzie obchodził 40-lecie Z tej okazji 22 października o godz. 1730 zespół wystąpi z koncertem, już dziś zapraszamy.
  17. Tak jak w ubiegłym roku, 31 października, planujemy zorganizować dla dzieci wieczór wszystkich świętych. Prosimy dorosłych, by pomogli dzieciom przygotować stroje i atrybuty świętych.
  18. Do końca października przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Włoch od 15 do 24 kwietnia przyszłego roku.
  19. Planujemy w naszej parafii od 27 do 29 października zorganizować Kurs Nowe Życie – zapraszamy każdą osobę, która pragnie na nowo narodzić się w Duchu Świętym, odnowić swoją więź z Jezusem i Kościołem. Kurs trwa od piątku godz. 1730 do niedzieli godz. 1400. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
  20. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć przed kościołem podpis pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, potrzebny jest nr pesel.
  21. Informujemy, że intencje na przyszły rok będzie można zamawiać od 23 października.
  22. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 72 przy ul. Newtona 2 zaprasza na otwarcie pierwszego w Wielkopolsce Osiedlowego Ogródka Edukacyjnego, które nastąpi 11 października 2017r. o godz. 1300.
  23. Zachęcamy do nabywania Przewodnika i Gościa Niedzielnego, można też zabrać nasz informator parafialny.