XXX niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po mszach św. zbierane są ofiary na prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.
  2. Dzisiaj po wieczornej mszy św. wielbienie Boga słowem i pieśnią.
  3. W poniedziałek o godz. 1915 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
  4. Do środy ostatnie dni października. Różaniec o godz. 18.00, zapraszamy na modlitwę szczególnie tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w tym roku w nabożeństwie. Dzieci zapraszamy we wtorek.
  5. W środę 31.10 Wieczór Wszystkich Świętych. O godz. 18.30 zapraszamy na mszę św., procesję i zabawę. Prosimy rodziców o pomoc  w przebraniu dzieci za świętych.
  6. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Mamy w tym dniu obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza św. w środę wieczorem także z uroczystości. Na cmentarzach nie ma mszy św., natomiast o godz. 15.00 odbędą się procesje modlitewne, w które postarajmy się włączyć, ofiarowując zmarłym swoją modlitwę.
  7. W piątek – 2 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o 8.00; 10.00; 17.00; 18.30 i 20.00.  O godz. 18.30 msza św. w intencji naszych parafian zmarłych od 1 XI 2017r. /zapraszamy rodziny zmarłych/.

W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nie ma przywiązania do grzechu, nawiedzi cmentarz i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych oraz przyjmie Komunię Św. Można też uzyskać odpust od godz. 12.00 1 XI do 24.00 2 XI za nawiedzenie kościoła i zmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…       Nasza pamięć o zmarłych wyraża się też poprzez wymienianki,  które można składać do skarbon. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Za wymienianych  zmarłych modlimy się w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 1800 do 23 listopada.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– adoracja zostanie przeniesiona na następny czwartek z racji uroczystości Wszystkich Świętych,

– okazja do spowiedzi w piątek od 16.00 do mszy św.,

– Komunia św. w piątek o 16.20; 16.50; 18.00 oraz podczas mszy św. o godz. 17.00 i 18.30,

– w sobotę od 730 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja, o 8.00 msza św. a po niej różaniec prowadzony przez  Wspólnotę Różańcową,

–  w sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami.

1. Spotkanie Akcji Katolickiej wyjątkowo w drugi piątek, 9 listopada, po wieczornej mszy św..
  2. W piątek o 20.00 msza św. dla młodzieży.
  3. W sobotę o 19.20 katecheza chrzcielna. Zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest dzieci w listopadzie lub mają być chrzestnymi.
  4. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w piątek i sobotę 23 i 24 listopada. Więcej informacji przy zapisie.
  5. Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć książkę Ksiądz Proboszcz Feliks Michalski Wspomnienia i świadectwa parafian autorstwa Prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt.
  6. Bóg zapłać za ofiary zbierane przed tygodniem przez przedstawicieli fundacji Redemptoris Missio.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy: PK i GNdz.
  8. Przygotowujemy się w naszej parafii do wspólnego przeżycia wielkich parafialnych rekolekcji, ale tym razem nie w kościele, tylko w domach. Zapraszamy wszystkich parafian, by zostali „gospodarzami” małych grup i zaprosili do siebie kilka osób (2-3) spośród swoich krewnych, przyjaciół, sąsiadów czy znajomych na spotkania. Przynajmniej 100 małych grup w naszej parafii, twojej też nie może zabraknąć ! Spotkania prowadzone będą w oparciu o krótkie filmy przedstawiające świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi. Mamy do naszej dyspozycji kompletny zestaw materiałów przygotowany przez twórców platformy newpastoral.net, a zatem poprowadzenie tych spotkań będzie łatwe i proste dla każdego. Nie są wymagane żadne szczególne kompetencje.

Zapisy już od dziś:  imię i nazwisko, nr tel , email

• Korzystając z ŻÓŁTEJ ULOTKI rozdawanej po mszach św., dostępnej w kościele, którą należy wypełnić i oddać
  • pod numerem telefonu: 515 147 186
  • mailem: parafiajunikowo@archpoznan.pl