XXX niedziela zwykła – 26 października 2014r.

1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałek i czwartek. Zachęcamy do udziału w różańcu szczególnie tych, którzy nie mieli jeszcze w tym roku okazji.

2. W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. Jako katolicy mamy w tym dniu obowiązek uczestnictwa we mszy św.. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza z uroczystości także w piątek o 18.30. Na cmentarzach nie ma mszy św., natomiast o godz. 15.00 będą procesje modlitewne. Postarajmy się w nie włączyć, ofiarowując zmarłym swoją modlitwę.

3. W niedzielę – 2 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 10.30 msza św. w intencji zmarłych od 1 XI 2013r. naszych parafian /zapraszamy rodziny zmarłych/.

W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nie ma przywiązania do grzechu, nawiedzi cmentarz i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę w intencjach zmarłych.

Można też uzyskać odpust od godz. 1200 1 listopada do 2400 2 listopada za nawiedzenie kościoła i zmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…

Nasza pamięć o zmarłych wyraża się też poprzez wymienianki, które można składać do skarbon.

4. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od 1730

5. W środę o godz. 1800nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem różańcowym.

6. W środę po wieczornej mszy św. „Spotkanie z Biblią”.

7. Katecheza chrzcielna w listopadzie będzie wyjątkowo w druga sobotę.

8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Strachociny (miejsce narodzin św. Andrzeja Boboli) Sandomierza, Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Łańcuta, Lwowa i Kamieńca Podolskiego. Termin – 26.04. – 3.05.2015. Dodatkowe i informacje z programem  można otrzymać w zakrystii lub na stronie www.

9. Od najbliższego poniedziałku można zamawiać intencje na przyszły rok.

10. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na misje.

11. Zachęcamy do nabywania prasy oraz kalendarzy wydanych przez archiwum.