XXXI niedziela zwykła

1. Trwa czas modlitewnej pamięci o zmarłych. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny. Odpust zyskuje ten, kto nie ma przywiązania do grzechu, nawiedzi cmentarz i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych oraz przyjmie Komunię Św.  Nasza pamięć o zmarłych wyraża się też poprzez wymienianki,  które można składać do skarbon.  Za wymienianych  zmarłych modlimy się w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 1800 do 23 listopada.
  2. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla dzieci komunijnych według ustalonego z rodzicami planu – w poniedziałek i czwartek o godz. 17.15.
  3. W wtorek o godz. 17.45 różaniec do siedmiu boleści. Zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz tych, którzy pragną przystąpić do stowarzyszenia.
  4. W czwartek o 16.00 spotkanie Wspólnoty Różańcowej. Odmawiającym „Nieustający różaniec” przypominamy, że w tym tygodniu 10-ty dzień miesiąca.
  5. W czwartek o 17.00 spotkanie dla dzieci „kredkami do nieba”.
  6. W czwartek o godz. 19.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7.
  7. W czwartek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  8. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  9. W piątek o 19.30 spotkanie dla młodzieży.
  10. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów, a o 16.00 próba scholki.
  11. W sobotę na 15.00 zapraszamy dzieci, które pragną się włączyć w tegoroczną grupę „Kolędników misyjnych”.
  12. W niedzielę Święto Niepodległości, z tej racji w sobotę po mszy św. od 19.30 do 21.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do modlitwy w intencji Polski i Polaków.  W niedzielę msza św. o godz. 10.30 w intencji Ojczyzny, a po mszy św. o godz. 12.00 śpiew pieśni patriotycznych.
  13. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w piątek i sobotę 23 i 24 listopada. Więcej informacji przy zapisie.
  14. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu „Wieczoru Wszystkich Świętych”. Dziękujemy też za ofiary na Kościół prześladowany.
  15. Od ubiegłej niedzieli przygotowujemy się do pierwszych parafialnych rekolekcji w małych grupach domowych. Cieszymy się z rejestracji gospodarzy pierwszych grup i równocześnie zachęcamy do tego kolejne osoby. Każdy może zostać gospodarzem małej grupy. Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób spośród swoich krewnych lub znajomych, wierzących lub nie, a parafia dostarczy niezbędne materiały.  Zapisy: skorzystać z ŻÓŁTEJ ULOTKI dostępnej w kościele,  którą należy wypełnić i oddać lub zarejestrować się bezpośrednio na stronie net /dołącz do projektu/.