XXXI niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę modlitw o powołania oraz pomocy seminarium. Po mszach św. zbierane są ofiary na nasze seminarium.
  2. Dzisiaj po wieczornej mszy św. wielbienie Boga słowem i pieśnią.
  3. Jutro ostatni dzień października. Różaniec o godz. 18.00, zapraszamy na modlitwę szczególnie tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w tym roku w nabożeństwie.
  4. W poniedziałek 31.10 o godz. 18.30 zapraszamy na mszę św., procesję i zabawę wszystkich świętych. Prosimy rodziców o pomoc  w przebraniu dzieci za świętych.
  5. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Mamy w tym dniu obowiązek uczestniczenia we mszy św. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Msza św. w poniedziałek wieczorem także z uroczystości. Na cmentarzach nie ma mszy św., natomiast o godz. 15.00 odbędą się procesje modlitewne, w które postarajmy się włączyć, ofiarowując zmarłym swoją modlitwę.
  6. W środę – 2 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o 8.00; 10.00; 17.00 i 18.30. O godz. 18.30 msza św. w intencji naszych parafian zmarłych od 1 XI 2015r. /zapraszamy rodziny zmarłych/. Biuro parafialne w tym dniu nieczynne.
  1. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nie ma przywiązania do grzechu, nawiedzi cmentarz i odmówi na cmentarzu jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych oraz przyjmie Komunię Św.

Można też uzyskać odpust od godz. 12.00 1 XI do 24.00 2 XI za nawiedzenie kościoła i zmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…

Nasza pamięć o zmarłych wyraża się też poprzez wymienianki,  które można składać do skarbon. Za wymienianych zmarłych modlimy się w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 18.00 do 18 listopada.

1. W środę nowenna o godz. 18.00.
  2. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci od zerówki do klasy IV na spotkanie „Dzieci Bożych”.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek po mszy św. do godz. 20.00 adoracja Najświętszego     Sakramentu, na zakończenie Komunia św.,

– okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 do mszy św. i podczas adoracji oraz w piątek od 16.30 do mszy św.,

– Komunia św. w piątek o 17.00; 17.30 i 18.00,

– w sobotę o godz. 8.00 msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego   Serca Maryi,

– w sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami.

1. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w tym miesiącu w innym terminie, który zostanie podany.
  2. W piątek o 19.30 msza św. dla młodzieży.
  3. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.
  4. W sobotę o godz. 15.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  5. W sobotę o godz. 16.00 próba scholi dziecięcej.
  6. W sobotę o 19.20 katecheza chrzcielna, zapraszamy wszystkich, którzy planują chrzest dzieci w listopadzie lub mają być chrzestnymi.
  7. W następną niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie i wręczenie modlitewników dzieciom komunijnym.
  8. Bóg zapłać za ofiary na misje.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy.