XXXII niedziela zwykła

1. Dzisiaj Święto Niepodległości. Z tej racji o godz. 10.30 msza św. w intencji Ojczyzny, a po mszy św. o godz. 12.00 śpiew pieśni patriotycznych. Odmawiamy też dzisiaj modlitwę za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy do naszego patrona przed Jego wizerunkiem. Zapraszamy też do obejrzenia wystawy, dziękuję naszemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za zorganizowanie tej wystawy.
  2. Trwa czas modlitewnej pamięci o zmarłych. Za wymienianych zmarłych modlimy się w dni powszednie, z wyjątkiem środy, o godz. 1800.
  3. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla dzieci komunijnych według ustalonego z rodzicami planu – w poniedziałek i czwartek o godz.1715. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 1200 poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym.
  4. We wtorek i czwartek o godz. 1915 spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 8.
  5. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  6. W czwartek o 1700 spotkania dla dzieci „kredkami do nieba”.
  7. W piątek 30-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Wyrażamy przy tej okazji wdzięczność Bogu za naszą świątynię. Dziękujemy wszystkim budowniczym z ks. kanonikiem na czele oraz tym, którzy aktualnie troszczą się o to miejsce swoim zaangażowaniem, ofiarami i przede wszystkim tutaj się modlą. Zapraszamy serdecznie na mszę św. w piątek o 1830 za naszą parafialną wspólnotę, szczególnie członków wspólnot, stowarzyszeń i grup duszpasterskich.
  8. W piątek o godz. 1930 spotkanie dla młodzieży.
  9. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów.
  10. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej o godz. 900 modlić się będziemy w intencji naszego chóru. Przypominamy, że próby chóru odbywają się w czwartki o godz. 2000 w salce pod probostwem, można dołączyć do zespołu.
  11. W piątek i sobotę 23 i 24 listopada pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 700. Jeśli ktoś jeszcze chciałby się zapisać może to uczynić w zakrystii.
  1. Rodzice lub opiekunowie będący w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby, aby ich dzieci otrzymały paczkę na Boże Narodzenie proszeni są o zgłaszanie swoich dzieci w wieku do 15 lat we wtorek 13 listopada na dyżurze Caritas /od 1900 do 2000/. Konieczne jest wypełnienie ankiety dotyczącej dziecka. Prosimy też do Zespołu Caritas zgłaszać trudne sytuacje swoje lub innych dorosłych, o których wiemy.
  2. Mamy nadzieję, że wszyscy już wiedzą o przygotowaniach naszych pierwszych wielkich parafialnych rekolekcji w małych grupach domowych. Dziękujemy wszystkim zarejestrowanym gospodarzom, gotowym do zorganizowania grup i udziału w projekcie newpastoral.net. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby zostać gospodarzem, to wciąż przyjmujemy zapisy. Przypominamy, że każdy może zostać gospodarzem, wymagane jest jedynie zapisanie się w parafii. Liczymy również na udział młodzieży w projekcie. Początek spotkań już za dwa tygodnie! Wszystkie materiały będą dostępne na nośnikach mobilnych. Więcej informacji na naszej stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w intencji tego przedsięwzięcia. Zapisy: Korzystając z ŻÓŁTEJ ULOTKI, dostępnej w kościele,  którą należy wypełnić i oddać lub bezpośrednio na stronie newpastoral.net /dołącz do projektu/.