XXXIII niedziela zwykła – 16 listopada 2014r.

1.     Przeżywamy dziś 26-tą rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Wyrażamy przy tej okazji wdzięczność Bogu za naszą świątynię. Dziękujemy wszystkim budowniczym z ks. kanonikiem na czele oraz tym, którzy aktualnie troszczą się o to miejsce swoim zaangażowaniem, ofiarami  i przede wszystkim tutaj się modlą.

2. W poniedziałek, środę i czwartek o godz. 17.00 odbędą się katechezy dla dzieci komunijnych, według ustalonego z rodzicami planu.

3. We wtorek 18 listopada przypada setna rocznica męczeńskiej śmierci błog. Karoliny Kózkówny. Z tej racji w najbliższy piątek młodzież z KSM zaprasza na mszę św. i prezentację postaci błogosławionej.

4. W czwartek o 19.30 spotkanie młodzieży, która 28 listopada przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy, by nikogo nie brakowało.

5. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.

6. Za wymienianych zmarłych modlimy się w dni powszednie o godz. 18.00 z wyjątkiem środy, kiedy odprawiamy nowennę. W tym tygodniu mija rok od pierwszego nabożeństwa nowenny w naszym kościele. Serdecznie zachęcamy do składania próśb i podziękowań.

7. Podobnie jak w roku ubiegłym pragniemy z Zespołem Caritas przeprowadzić zbiórkę prezentów dla dzieci na Boże Narodzenie. Rodzice lub opiekunowie, którzy chcieliby, aby ich dzieci otrzymały paczkę na Boże Narodzenie proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci dziś w zakrystii lub na dyżurze Caritas we wtorek 18 XI w godz. 1900-2000. Konieczne jest wypełnienie ankiety dotyczącej dziecka.

8.  Do 1 grudnia przyjmujemy zapisy na  pielgrzymkę do Strachociny, Lwowa i Kamieńca Podolskiego. Prosimy chętnych, by się zapisali, gdyż musimy zdecydować czy pielgrzymka się odbędzie. Dodatkowe  informacje z programem można otrzymać w zakrystii.

9. W najbliższą sobotę od godz. 21.00 rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę modlitewną Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa działającą w Poznaniu. W ramach adoracji o godz. 24.o0 msza św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych zapraszamy.

10. W poniedziałek o godz. 19.30 w salce Dobrego Pasterza pod kościołem, spotkanie dla młodzieży wyjeżdżającej na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Pradze.

11. W piątek 21 listopada o godz. 19.00 w Katedralnej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert promocyjny płyty „W kręgu polskiej pieśni XIX i XX wieku” wydanej z okazji 50-lecia pracy artystycznej Jadwigi Gałęskiej-Tritt. Więcej informacji na plakatach.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na Seminarium, kleryk zebrał 2111,52 zł i 5 euro. Dziękujemy też za ofiary na zakładane ogrzewanie kościoła.

13. Zachęcamy do nabywania prasy.