XXXIII niedziela zwykła

1. W następną niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata:

– na wszystkich mszach św. w łączności z całą Polską odmówimy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana naszego życia,

–  o godz. 10.30 modlić się będziemy za  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz nasz chór „Cantemus”.  Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i KSM, a w następnym tygodniu wspominamy św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej. Zachęcamy do włączenia się zarówno w działalność Akcji Katolickiej, KSM-u jak i naszego chóru,

– po wieczornej mszy św. uwielbimy Chrystusa śpiewem i słowem, szczególnie za kończący się Rok Miłosierdzia,

o godz. 15.oo zapraszamy na nabożeństwo, podczas którego nastąpi poświęcenie krzyża przy ul. Legnickiej.

1. Dzisiaj przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po mszach św. zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi w potrzebie. W salce pod probostwem można zobaczyć krótki film o sytuacji chrześcijan prześladowanych.
  1. W tym tygodniu katechezy dla dzieci komunijnych według planu ustalonego z rodzicami.
  1. Program spotkań kandydatów do bierzmowania jest wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie internetowej. W tym tygodniu rozpoczyna się kolejny cykl spotkań.
  1. W środę przypada 28-a rocznica poświęcenia naszego kościoła. Wyrażamy przy tej okazji wdzięczność Bogu za naszą świątynię. Dziękujemy wszystkim budowniczym z ks. kanonikiem na czele oraz tym, którzy aktualnie troszczą się o to miejsce swoim zaangażowaniem, ofiarami i przede wszystkim tutaj się modlą. Zapraszamy serdecznie  w środę o 18.30 na mszę św. za naszą parafialną wspólnotę. Rano natomiast w dolnej kaplicy uczcimy Matkę Bożą Miłosierdzia w jej wspomnienie.
  1. W środę biuro parafialne czynne tylko od 19.00-do 20.00.
  1. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie„Dzieci Bożych”.
  1. W piątek po mszy św spotkanie z Biblią.
  1. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  1. Trwamy w modlitewnej pamięci o zmarłych, za wymienianych zmarłych modlimy się jeszcze w tym tygodniu w dni powszednie o godz. 18.00 z wyjątkiem środy, kiedy odprawiamy nowennę.
  1. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia na „Rekolekcje na stoku” w terminie 28.01 – 4.02.2017 w Gliczarowie Górnym k. Bukowiny Tatrzańskiej. Koszt 500 zł + karnety narciarskie (45 zł/dzień). Dla osób, które chcą się nauczyć jeździć na nartach lub snowboardzie jest przewidziana darmowa szkółka. Szczegóły u ks. Jana i na plakatach.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy: Gościa Niedzielnego z kalendarzem i Przewodnika Katolickiego.