Zesłanie Ducha Świętego

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. kończącą okres wielkanocny. Za tydzień kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  2. Jutro Święto Maryi Matki Kościoła, zachęcamy do udziału we mszy św.
  3. W następną niedzielę 11 czerwca nawiedzi naszą parafię peregrynujący po diecezji obraz św. Józefa. Ideą peregrynacji jest modlitwa o moralną odnowę polskiej rodziny. Zapraszamy na uroczystość powitania obrazu w niedzielę o godz. 18.00 a następnie na Mszę św. na rozpoczęcie nawiedzenia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i aktem zawierzenia rodzin św. Józefowi. Na mszę św. zapraszamy całe rodziny. Szczegółowy program. http://www.parafiajunikowo.archpoznan.pl/events/nawiedzenie-parafii-przez-obraz-sw-jozefa/
  4. We wtorek 13 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Owińskach odbędą się archidiecezjalne uroczystości z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Zapraszamy parafian do udania się na tę uroczystość.
  5. Również we wtorek 13 czerwca br. w rocznicę drugiego objawienia zapraszamy  o 20.30 na różaniec fatimski a po nim na procesję ze świecami wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie szczególnie rodziców dzieci komunijnych.
  6. We wtorek msza św. poranna będzie pół godziny wcześniej o 7.30
  7. W czwartek o godz. 1700 spotkanie dla dzieci „Kredkami do nieba”.
  8. W sobotę o godz.1000 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  9. Dzisiaj o godz. 14.30 wyjazd pielgrzymki parafialnej. W związku z pielgrzymką w piątek biuro parafialne będzie nieczynne.
  10. W niedzielę 11 czerwca odbędzie się w Poznaniu Marsz dla Życia. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, dla których cenne jest każde życie ludzkie. Rozpoczęcie festynem rodzinnym na Placu Wolności o godzinie 1430, a o 1545 wyruszamy w kierunku Katedry, gdzie o 1700 odprawiona zostanie Msza Święta.
  11. W niedzielę 18 czerwca odbędzie się kolejna pielgrzymka mężczyzn do Tulec chętnych do pielgrzymowania na rowerach prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub do ks. wikaraiusza.
  12. W sobotę 24 czerwca odbywa się spotkanie rejonowe Wspólnoty Różańcowej w Buku, na które mogą pojechać wszyscy. Dla chętnych zapisy w zakrystii.
  13. W gablocie zostały wywieszone informacje o półkoloniach organizowanych w wakacje przez Caritas.
  14. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dar ołtarza: baldachim, ornaty oraz dzwonki.
  15. Dziś przed kościołem można wesprzeć ofiarami Świątynię Bożej Opatrzności.
  16. Zachęcamy do nabywania prasy i zabierania informatora parafialnego.