Zesłanie Ducha Świętego – 8 czerwca 2014r.

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. kończącą okres wielkanocny. Za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi  i Komunii św. wielkanocnej. Przyjęcie sakramentów w tym okresie należy do podstawowych obowiązków katolika.

2. Jutro Święto Maryi Matki Kościoła, msze św. o godz. 800, 1000, 1700 i 1830.

3. W  sobotę 14 czerwca br. przeżywać będziemy uroczystość nadania imienia Ks. Feliksa Michalskiego parkowi przy ul. Grunwaldzkiej . O godz. 11.00 ks. Biskup Fortuniak odprawi mszę św. a następnie udamy się do parku, gdzie zostanie poświęcony kamień upamiętniający junikowskiego proboszcza. Bardzo prosimy o liczny udział parafian. Można nabywać książkę o ks. Michalskim, która została przygotowana z tej okazji.

4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1800.

5. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas drugich gimnazjum.

6. W  środę po wieczornej mszy św. połączone spotkanie Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

7. W czwartek o 16.00 spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

8. W piątek po mszy św. spotkanie z Biblią.

9.  Już dziś informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy po nieszporach o godz. 16.00 i przejdzie podobnie jak w ubiegłym roku ulicami Sobotecką, Odległą, Kopaniną, Przepiórczą, Krośnieńską i Bełchatowską. Na zakończenie będzie w kościele msza święta.

10.  Osoby, które się zapisały na pielgrzymkę do Łagiewnik prosimy, by w następną niedzielę dokonały wpłaty 100 zł celem potwierdzenia woli wyjazdu.

11. Dzisiaj przed kościołem zapowiadana zbiórka pieniędzy na pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach.

12.  W następną niedzielę archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Zachęcamy panów, by udali się do tego pobliskiego sanktuarium. Msza św. o godz. 12.00.