1 niedziela adwentu

1. Adwentem rozpoczynamy kolejny rok kościelny przeżywany pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”.  Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 630. W te dni nie będzie mszy św. o godz. 800. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki na 1830.  Prosimy o przynoszenie lampionów.
  2. Spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klas 7 we wtorek o 1915, a dla uczniów klas 8 – grupa chłopaków  w czwartek o 1915.
  3. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i wszystkich parafian zapraszamy we wtorek na godz. 1745 na różaniec do Siedmiu Boleści.
  4. W środę o 1700 spotkanie dla dzieci „kredkami do nieba”.
  5. W tym tygodniu –  I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca:                                                                                                                                          – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000 /każdy czwartek/;                                                                                       – w piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. od 1630 do mszy św., od 1930 okazja do spowiedzi i o 2000 roraty dla młodzieży;         – w sobotę o 730 adoracja z medytacją, o 800 msza św. a po niej różaniec prowadzony przez wspólnotę różańcową;                             – w sobotę od godz. 930 odwiedzimy chorych z sakramentami. Nie będzie już odwiedzin przed świętami, dlatego prosimy zgłaszać nowych chorych.
  6. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. W sobotę o godz. 1600 próba scholki dziecięcej.
  8. W sobotę po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna.
  9. W następną niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.                                                                                                                      – Msza św. o godz. 1200 będzie ofiarowana w intencji wspólnoty „Różaniec rodziców za dzieci”. W naszej parafii jest grupa rodziców, którzy modlą się codziennie dziesiątką różańca za swoje dzieci. Zachęcamy rodziców do włączenia się do tej wspólnoty.              – Po mszy św. o godz. 1030 udamy się w procesji do figury Matki Bożej, by rzymskim zwyczajem przyozdobić ją kwiatami.
  10. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie. Jest to też druga niedziela miesiąca.
  11. Od następnej niedzieli przy wyjściu z kościoła będzie można nabywać świece Caritas i opłatki wigilijne, a już dzisiaj można zabrać tzw. „Tytkę charytatywną” i wypełnić ją artykułami spożywczymi. Napełnioną przynosimy w niedzielę 8 grudnia.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy i kalendarzyków kieszonkowych.