19 niedziela zwykła

1. We wtorek 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy po mszy św. wieczornej na różaniec fatimski a po nim na procesję ze świecami wokół kościoła. Tym razem naszej modlitwie przewodniczą członkowie Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  2. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu podtrzymujemy zwyczaj poświęcenia ziół, zbóż i kwiatów. Będzie je można nabyć przed kościołem, a nabywając je wspieramy dzieła naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  3. Od uroczystości Wniebowzięcia do naszego nawiedzenia dzielić nas będzie dokładnie sto dni. Chcemy w podobny sposób jak miało to miejsce w archidiecezji, modlitewnie przeżywać „Studniówkę Maryi”. Niech każdego dnia ktoś z parafian odmawia dziesiątkę różańca w intencji błogosławionych owoców nawiedzenia Matki Bożej w znaku Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii. Listy są wyłożone na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej.
  4. W piątek 23 sierpnia o godz. 1915 odprawimy kolejną nowennę przed peregrynacją kopii Cudownego Wizerunku MB Jasnogórskiej. Można do skarbony  przy ołtarzu Matki Bożej wrzucać imiona chorych i starszych, za których pragniemy się modlić. Zachęcamy, by skorzystać z wyłożonych karteczek.
  5. Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechu”. Można przynosić przybory szkolne. Chcemy pomóc w organizowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci na wschodzie.
  6. Bóg zapłać wszystkim, którzy dopomogli w przygotowaniu spotkania dla chorych, szczególnie – Wspólnocie Różańcowej i Zespołowi Caritas oraz osobom indywidualnym za upieczenie ciast i przygotowanie terenu.
  7. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.
  8. Dzisiaj po mszach św. zbiórka ofiar na Caritas.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na misje przy okazji nabywania kalendarzy.