20 niedziela zwykła

1. Niezmiennie zachęcamy Parafian, by włączyć się w „Studniówkę Maryi”. Wybierzmy sobie dzień lub kilka dni, w które odmówimy dziesiątkę różańca w intencji błogosławionych owoców nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii. Listy są wyłożone na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej.
  2. W najbliższy piątek 23 sierpnia o godz. 1915 odprawimy kolejną nowennę przed peregrynacją kopii Cudownego Wizerunku MB Jasnogórskiej. Można do skarbony  przy ołtarzu Matki Bożej wrzucać imiona chorych i starszych, za których pragniemy się modlić. Zachęcamy, by skorzystać z wyłożonych karteczek.
  3. Organizatorzy „Wielkiej pokuty” i „Różańca do granic” z Fundacji Solo Dios Basta przygotowują ogólnopolskie nabożeństwo „Polska pod Krzyżem”. Odbędzie się ono 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego we Włocławku. Chcemy zorganizować wyjazd na to wydarzenie. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.
  4. W wakacje okazja do spowiedzi zasadniczo tylko w dni powszednie przed mszą świętą.
  5. Tegoroczna pielgrzymka do Tulec odbędzie się w niedzielę 1 września.
  6. Za tydzień zbiórka na Szkoły Katolickie i Wydział Teologiczny.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na Caritas i nasze inwestycje.