22 niedziela zwykła

1. We wtorek o godz. 1745 różaniec do siedmiu boleści. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  2. We wtorek po mszy św. dyżur pełni Zespół Caritas.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    – w czwartek po mszy św. do godz. 2000 adoracja Najświętszego Sakramentu,
    – w piątek okazja do spowiedzi i Komunii św. od godz. 1630,
    – w sobotę od godz. 730 wystawienie i medytacja, następnie msza św.
    a po niej różaniec,
    – w sobotę od  900 odwiedzimy chorych z sakramentami.
  4. W czwartek o godz. 2000 w salce pod probostwem po wakacyjnej przerwie próba chóru Cantemus.
  5. W piątek o godz. 2000 msza św. dla młodzieży, od 1930 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zapraszamy młodych, szczególnie kandydatów do bierzmowania.
  6. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. W sobotę o godz. 1500 zbiórka ministrantów. Zapraszamy kandydatów do służby przy ołtarzu.
  8. W sobotę o godz. 1600 próba scholki, zapraszamy chętnych.
  9. W  sobotę po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna.
  10. W następną niedzielę, 8 września, o godz. 1200 msza św. z poświęceniem tornistrów i modlitwą o szczęśliwy rok nauki. Będzie to zarazem uroczysty początek przygotowania do I-wszej Komunii św. uczniów klas trzecich. Zapraszamy też uczniów klas drugich, którzy rozpoczną dalsze przygotowanie do Komunii.
  11. Już dziś informujemy, że spotkanie rodziców dzieci komunijnych, odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 1915. Przypominamy, że dzieci przystępują do sakramentów w parafii zamieszkania i prosimy, by od żadnego dziecka nie brakowało rodzica.
  12. Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Włocławka na ogólnopolskie nabożeństwo „Polska pod Krzyżem”. Odbędzie się ono w sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Koszt wyjazdu 45zł.
  13. W poniedziałek 23 września o godz. 1915 odprawimy kolejną nowennę przed peregrynacją Wizerunku MB Częstochowskiej. Można do skarbony  przy ołtarzu Matki Bożej wrzucać imiona żyjących rodziców, wychowawców i nauczycieli, za których pragniemy się modlić. Zachęcamy, by skorzystać z wyłożonych karteczek. Przypominamy,  że modlimy się w ramach tzw. „Studniówki Maryi” o dobre przygotowanie i przeżycie dnia nawiedzenia.  Wybierzmy sobie dzień lub kilka dni, w które odmówimy dziesiątkę różańca. Listy są wyłożone na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej.