24 niedziela zwykła

1. Dzisiaj wspomnienie MB Bolesnej, jest to patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 msza św. w intencji członków, poprzedzona różańcem do siedmiu boleści o godz. 18.00 a po niej spotkanie w salce.
  2. W poniedziałek /jutro/ 16 września o godz. 19.15 w salce pod probostwem spotkanie rodziców dzieci z klas drugich, które do Komunii Św. przystąpią w roku 2021. Przypominamy, że dzieci przystępują do sakramentów w parafii zamieszkania i prosimy, by od żadnego dziecka nie brakowało rodzica.
  3. We wtorek o godz. 16.30 w salce pod probostwem spotkanie dla seniorów o bezpieczeństwie.
  4. We wtorek po mszy św. spotkanie Zespołu Caritas. Przypominamy, że podczas dyżuru można też skorzystać z porad prawnika.
  5. Przypominamy, że w każdy czwartek od 1900 do 2000 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zachęcamy, by w tym czasie nawiedzić kościół chociaż na kilka minut.
  6. W piątki po mszach św. w ramach przygotowania do niedzielnej ewangelii, pokazujemy krotki film z cyklu „Nowa Jakość Życia”.
  7. W piątek na godz. 1930 zapraszamy młodzież na spotkanie KSM.
  8. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  9. W sobotę o godz. 19.30 zbiórka lektorów i ministrantów seniorów.
  10. Małżeństwa, które przeżywają w tym roku 25 i 50 rocznicę sakramentu zaproszone są do katedry. W przyszłą niedzielę 22 września br. o godz. 1600 zostanie odprawiona msza święta. Po mszy św. przewidziane jest również spotkanie Księdza Biskupa z Jubilatami w gmachu Seminarium.
  11. W poniedziałek 23 września o godz. 1915 odprawimy kolejną nowennę przed peregrynacją Wizerunku MB Częstochowskiej. Można do skarbony  przy ołtarzu Matki Bożej wrzucać imiona żyjących rodziców, wychowawców i nauczycieli, za których pragniemy się modlić. Zachęcamy, by skorzystać z wyłożonych karteczek.
  12. Młodzież z klas siódmych, która nie zapisała się do bierzmowania, a pragnie to uczynić, zapraszamy w środę w godz. 19.15-20.00.
  13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 19.15 w dolnej kaplicy.
  14. Pragniemy wrócić do zajęć dla dzieci  od zerówki do klasy 2 „Kredkami do nieba”. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt po mszach św. celem ustalenia dogodnego terminu.