28 niedziela zwykła

1. Pod hasłem „Wstańcie chodźmy”obchodzimy dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Możemy pomodlić się przy relikwiach św. Jana Pawła sprowadzonych specjalnie na ten dzień przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Przy wyjściu można wspomóc  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz nabywać kremówki.
  2. Dzisiaj 13-ty dzień miesiąca po wieczornej mszy św. nabożeństwo fatimskie.
  3. Trwa październik, zapraszamy na modlitwę różańcową. Nabożeństwo odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 1800. W niedzielę „dziesiątka” po każdej mszy świętej. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy szczególnie w poniedziałek i piątek.
  4. We wtorek o godz. 1915 w dolnej kaplicy odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów.
  5. We wtorek o godz. 1930 spotkanie Zespołu Caritas.
  6. W środę o godz. 1700 spotkanie dla dzieci „Kredkami do nieba”.
  7. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i kandydatów, a o 1930 seniorów.
  8. Trwa miesiąc misyjny. W następną niedzielę 20 X br. przedstawiciele Fundacji Redemptoris Missio, która ma siedzibę w przyziemiu naszego kościoła, przedstawią formy działalności fundacji. W tym dniu ofiarami wspieramy działania misyjne./Wystawa o wyprawach misyjnych naszego wolontariatu./
  9. Tak jak w ubiegłym roku, 31 X, planujemy zorganizować dla dzieci wieczór wszystkich świętych. Prosimy dorosłych, by pomogli dzieciom przygotować stroje i atrybuty świętych. Natomiast osoby chętne do pomocy organizacyjnej proszone są o pozostanie dzisiaj po mszy św. o godz. 1200.
  10. Informujemy, że intencje na przyszły rok będzie można zamawiać od 21 października. Natomiast już w tym tygodniu zapraszamy do biura osoby, które chcą zamówić mszę św. z ok. rocznicy ślubu, urodzin, bądź pierwszej rocznicy śmierci.
  11. Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych, od następnej niedzieli będzie można składać czytelnie wypisane wymienianki.
  12. W tym tygodniu dotrą do nas roznoszone przez parafian informatory o programie rekolekcji i czasu nawiedzenia, przez najbliższe dwie niedziele będzie można nabywać emblematy i chorągiewki do wystroju mieszkań. Zadbajmy, by także na zewnątrz było widać nasze świętowanie. W środę 23 października o godz. 1915 odprawimy ostatnią nowennę przed peregrynacją. Do skarbony  przy ołtarzu Matki Bożej prosimy wrzucać nazwiska rodzin, za które pragniemy się modlić.
  13. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Warszawy mogą w zakrystii dokonywać wpłaty 70 zł.