33 niedziela zwykła

1. Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje przed nawiedzeniem. Nauki głosi ks. kan. Mateusz Misiak, prepozyt kapituły kolegiackiej w Poznaniu. Od poniedziałku do środy msze św. z naukami o godz. 1000 i 1830 /nie będzie mszy św. o godz. 800/. Zapraszamy serdecznie. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia rekolekcji pół godziny przed mszą św. Przygotujmy się duchowo na nawiedzenie.
  2. W tym tygodniu w związku z rekolekcjami i nawiedzeniem Matki Bożej nie będzie spotkań grup duszpasterskich oraz czwartkowej adoracji.
  3. We wtorek z okazji kolejnej rocznicy powołania naszego parafialnego Zespołu Caritas wieczorna msza św. w intencji wolontariuszy, ofiarodawców i podopiecznych. Przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim włączającym się w działalność charytatywną.
  4. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
  5. Prosimy, by w czwartek o godz. 1915 zebrali się w kościele panowie wyznaczeni do niesienia obrazu, jeśli ktoś nie może przybyć prosimy dzisiaj o kontakt.
  6. Przy ołtarzu MB jest wyłożona Księga Jasnogórska. Mogą się w niej podpisywać osoby, rodziny, które w dniu nawiedzenia planują zawierzenie Matce Bożej. Tam też są wyłożone formularze zawierzenia.
  7. Już w najbliższą sobotę powitamy Maryję w znaku Ikony Jasnogórskiej. Prosimy o „masowe” zgromadzenie się na powitaniu. O godz. 17.10 wyjdziemy z kościoła w procesji, można czekać na chodnikach skrzyżowania Krośnieńska / Bełchatowska, zabierzmy ze sobą flagi i lampiony.

– o 17.30 powitanie i procesja do kościoła z obrazem,/zapraszamy dzieci/

– ok.18.00 msza św. powitania, następne punkty wg. planu

– o 21 apel, o 24 pasterka z księżmi, prośba – ministranci całej historii parafii

– zwracamy uwagę, że w przyszłą niedzielę nie będzie mszy św. o 730,

– nasze zawierzenie będzie miało miejsce podczas nabożeństwa pożegnania o godz. 16.00, na które też wszystkich zapraszamy.

• Prosimy, by do środy wszyscy udekorowali swoje mieszkania i posesje, szczególnie przy ulicach Krośnieńskiej, Bełchatowskiej, Junikowskiej i Grunwaldzkiej. Dzisiaj w salce Caritasu pod kościołem można jeszcze nabywać emblematy i chorągiewki.
  • Osoby chętne do pomocy w dekoracjach parafialnych mogą się zgłosić w czwartek o godz. 17.00 w miejscu powitania i w sobotę o godz. 9.00 przy kościele. Bardzo prosimy o liczną obecność.
  • Dalej prosimy, aby do ks. Wikariusza zgłosili się panowie, którzy zechcieliby pełnić funkcje porządkowych
  • Wywieszony jest program nawiedzenia w naszym dekanacie.