5 niedziela zwykła

1. We wtorek wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Na mszach św. modlić się będziemy za chorych.
  2. W związku z dniem chorego Caritas Archidiecezji organizuje „Białą Sobotę” – profilaktyka, badania i porady oraz spotkanie dla chorych i starszych. Szczegóły na plakatach w gablocie zewnętrznej.
  3. W środę po mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  4. W czwartek o godz. 1600 spotkanie Wspólnoty Różańcowej.
  5. W najbliższy piątek  biuro parafialne będzie nieczynne.
  6. Przypominamy, że w piątki po wieczornej mszy św. wyświetlamy krótki film wprowadzający w niedzielną ewangelię.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w Różańcowe Jerycho i reprezentowali naszą parafię w sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania na Górze Przemysła.
  8. Na stronie internetowej i w gablocie zostały podane terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania na drugie półrocze.
  9. Trwa peregrynacja świętych wizerunków MB Jasnogórskiej i św. Andrzeja Boboli, i relikwii po domach naszej parafii. Bóg zapłać tym, którzy już przeżyli swoje nawiedzenie. W zakrystii można się zapisywać. Serdecznie zachęcamy.
  10. Przypominamy, że Fundacja Redemptoris Missio przeprowadza zbiórkę dla ośrodka w Togo. Potrzebne są prześcieradła, ręczniki, ubrania dla personelu medycznego, mydło i środki na utrzymanie czystości. Dary można dostarczać do Fundacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, czwartek 8-18, piątek 8-17. Można tez zostawić w kruchcie kościoła dziś i w następną niedzielę.
  11. Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14 lutego 2020 r., kiedy w liturgii wspominamy św. Walentego. Z udzielonej dyspensy mogą korzystać wierni Archidiecezji Poznańskiej wszędzie gdziekolwiek się znajdują, a także wszyscy inni wierni przebywający na terenie Archidiecezji Poznańskiej.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy oraz pomocnika wielkopostnego. Cena książeczki 3,50zł.