7 niedziela zwykła

1. Dzisiaj /23 dzień miesiąca/ po mszy św. wieczornej nabożeństwo do MB Częstochowskiej i św. Andrzeja Boboli. Można jeszcze wrzucić prośby do dużej skarbony przy obrazie Matki Bożej. Zachęcamy też do zapisywania się w zakrystii na peregrynację.
  2. W poniedziałek o godz. 1915 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
  3. We wtorek o godz. 1915 spotkanie rodziców dzieci z klas drugich, które do Komunii św. przystąpią w roku 2021 r.
  4. W zakrystii mogą się zgłaszać rodzice zainteresowani wczesną Komunią świętą.
  5. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas umartwienia, pokuty, rozważania męki i śmierci Chrystusa a przede wszystkim nawracania. Okres ten rozpoczniemy pokutnym gestem posypania naszych głów popiołem podczas Mszy św., które w tym dniu będą o godz. 800; 1000; 1700; 1830 i 2000.  Nowenna do MBNP będzie normalnie o godz. 1800.
  6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. W Środę Popielcową po mszach św. zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji.
  7. W czwartek 27 lutego br. zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 1800 i uda się na Plac A. Mickiewicza. Nasza parafia została poproszona o niesienie krzyża, zapraszamy do zakrystii osoby, które się wybierają i mogą podjąć to zadanie.
  8. W związku z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu zachęcamy Parafian do włączenia się w KONKRETNE DZIAŁANIE: „Woreczek ryżu”. Akcja „Woreczek ryżu” ma trzy wymiary: postu – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem, modlitwy – wspominamy w modlitwie potrzebujących, jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę. Ważne, aby nie zatracić żadnego z powyższych wymiarów. „Post o chlebie i wodzie” – zachęcamy do podjęcia jednodniowego postu o chlebie i wodzie w konkretnej intencji. / można wybrać dzień, intencję i wpisać swoje imię przy dekoracji wielkopostnej.

„Pomocnik wielkopostny”  – książeczka.
„Adoracja Najświętszego Sakramentu” –  każdy czwartek 1900 – 2000.
„Udział w nabożeństwach pasyjnych” – w naszym kościele:
a/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1800,
b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600 /po nab. Msza święta/.

1. Początek Wielkiego Postu to czas modlitw o ducha pokuty i trzeźwość narodu, pamiętajmy o tych intencjach.
  2. Już od najbliższej soboty rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks Adam Bajorski MSF. W sobotę wieczorem i w następną niedzielę wszystkie msze św. o zwykłej porze z naukami rekolekcyjnymi.
  3. W czwartek o 1915 spotkanie przed bierzmowaniem dla dziewczyn z klasy ósmej.
  4. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  5. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.
  6. W dniach 28.02-1.03 odbędą się w naszej parafii rekolekcje dla małżeństw „Tobiasz i Sara”. Ten kurs to czas odnowienia, a może po raz pierwszy podjęcia decyzji o tym, na kim budować małżeństwo. To spotkanie dwóch wspólnot osób: Boga w Trójcy Jedynego z małżeństwem, które stanowi jedność męża i żony. Celem rekolekcji jest pokazanie, że Małżeństwo jest sakramentem, a Bóg jest jego fundamentem. Szczegóły na plakatach, na stronie www oraz na facebooku. Zgłoszenia w zakrystii oraz pod adresem: parafiajunikowo@archpoznan.pl . Rekolekcje poprowadzą świeccy – małżeństwa oraz ks. Adam Bajorski MSF.