Adoracja Najświętszego Sakramentu

Uroczysta adoracja eucharystyczna na całym świecie w łączności z Ojcem Świętym

2 czerwca 2013 godz. 17.00

 

Na całym świecie, w tej samej godzinie, chrześcijanie połączą się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja eucharystyczna w łączności z papieżem Franciszkiem zaplanowana jest na 2 czerwca od godziny 17.00 do 18.00.

Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył godzinnej Adoracji eucharystycznej w bazylice św. Piotra w Watykanie, w łączności ze wszystkimi biskupami i ich wspólnotami diecezjalnymi na całym świecie. Rozpocznie się ona w niedzielę 2 czerwca o godz. 17.00. Adoracja eucharystyczna jest wyjątkową inicjatywą w kalendarzu Roku Wiary. Benedykt XVI, zapowiadając Rok Wiary, podkreślił, że to szczególny czas, „by z większym zaangażowaniem celebrować wiarę w liturgii, a zwłaszcza w Eucharystii”.

W Poznaniu miejscem modlitwy będzie Sanktuarium pw. Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej – Strzeleckiej, gdzie Godzinie Adoracji eucharystycznej w łączności z papieżem Franciszkiem będzie przewodniczył biskup Zdzisław Fortuniak.

Dla naszej parafii to dzień kolejnej celebracji jubileuszu 75-lecia, tym razem dziękujemy za Komunię św. wszystkich, którzy przyjmowali I-szą Komunię św. w naszej świątyni i zapraszamy szczególnie na adorację.