I niedziela adwentu

1. Adwentem rozpoczynamy kolejny rok kościelny przeżywany pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 630. W te dni nie będzie mszy św. o godz. 800. W poniedziałki, wtorki i czwartki o 1830 odprawiać będziemy roraty dla dzieci.
  2. W tym tygodniu –  I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000 z modlitwą o powołania,
    – w piątek od 1630 do 1930 okazja do spowiedzi i Komunii św.,
    – w sobotę o 730 adoracja z medytacją, o 800 msza św. a po niej różaniec prowadzony przez wspólnotę różańcową,
    – od 930 odwiedzimy chorych z sakramentami, nie będzie już odwiedzin przed świętami, dlatego prosimy zgłaszać nowych chorych.
  3. W tym tygodniu we wtorek i czwartek spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.
  4. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. W sobotę po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna.
  6. W następną niedzielę 5 grudnia na mszy św. o godz. 1330poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy rodziców, którzy wręczą medaliki dzieciom.
  7. Na porannych roratach są wolne intencje mszalne.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas i kalendarze adwentowe. Opłatki wigilijne będzie można nabywać od następnej niedzieli.
  9. Z myślą o dzieciach, ale także o samotnych wystawione zostało drzewko przyozdobione aniołkami, które może sprawić,  że każdy z nas stanie się aniołem dobroci dla konkretnego dziecka lub osoby samotnej. Paczki przynosimy w następną niedzielę 5 grudnia. Można też zabrać tzw. „Tytkę charytatywną” i wypełnić ją artykułami spożywczymi. Napełnioną przynosimy również w następną niedzielę.
  10. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie.
  11. W zakrystii można się zapisywać na konkretny termin przyjęcia relikwii św. Andrzeja Boboli i obrazu MB.