I niedziela Adwentu

1. Adwentem rozpoczynamy kolejny rok kościelny przeżywany pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.  Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
    W te dni nie będzie mszy św. o godz. 8.00. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 18.30 odprawiać będziemy roraty dla dzieci.
  2. W poniedziałek o godz. 19.15 w salce pod probostwem spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
  3. We wtorek o 17.45 różaniec do siedmiu boleści i modlitwa o dobrą śmierć.
  4. Zajęcia dla dzieci „Kredkami do nieba” w czwartki o godz. 1700.
  5. W czwartki o godz. 1900 zajęcia dla dziewcząt od kl 4.
  6. W tym tygodniu –  I-szy czwartek miesiąca. Po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000 z modlitwą o powołania.
  7. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPmsze św. o godz. 630; 1200 i 1830.
    Msza św. o godz. 1830 będzie ofiarowana w intencji wspólnoty  „Różaniec rodziców za dzieci”. W naszej parafii jest grupa rodziców, którzy modlą się codziennie dziesiątką różańca za swoje dzieci. Zachęcamy rodziców do włączenia się do tej wspólnoty.
    Odprawimy też mszę św. o godz. 1200 w tzw. „godzinie łaski”.
    Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów.
  9. Zapraszamy na spotkania grupy młodzieżowej w niedzielę o godz. 19:30.
  10. W następną niedzielę, 10 grudnia, na mszy św. o godz. 1200 poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy rodziców, którzy wręczą medaliki dzieciom.
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas i opłatki.
  12. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie.