I niedziela Wielkiego Postu

1. Trwają nasze rekolekcje parafialne, zachęcamy do skorzystania z tego czasu łaski. Od poniedziałku do środy o godz. 1000 i 1830 msze św z naukami rekolekcyjnymi. W te dni nie będzie mszy św. o godz. 800
  2. Zapraszamy Parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

a/ Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 1800

– dla dzieci w czwartek o godz. 1800

– dla młodzieży w piątek o 1930 z adoracją i Komunią św.

b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600, po nabożeństwie msza święta

c) zachęcamy też do włączenia się w konkretne działania:

Akcja „Woreczek ryżu” ma trzy wymiary:

postu – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem,

modlitwy – wspominamy w modlitwie potrzebujących,

jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki składamy jako ofiarę. Ważne, aby nie zatracić żadnego z powyższych wymiarów.

„Post o chlebie i wodzie” – zachęcamy do podjęcia jednodniowego postu o chlebie i wodzie w konkretnej intencji / można wybrać/.

3. W tym tygodniu spotkania katechetyczne dla dzieci komunijnych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1700 według ustalonego podziału.

4. We wtorek o godz. 1745 różaniec do siedmiu boleści.

5. Przypominamy, w każdy czwartek po mszy św. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– okazja do spowiedzi i Komunii św. w piątek od 1630 do mszy św.,

– w sobotę od 730  wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja,  następnie msza św. a po niej różaniec,

– od godz. 900 odwiedzimy chorych z sakramentami.

7. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji katolickiej.

8. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów, o 1600 próba scholki, a o 1930 zbiórka ministrantów seniorów od kl VIII.

9. W zakrystii mogą się zgłaszać rodzice zainteresowani wczesną Komunią św. dzieci.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami Poznania i podjęli niesienie krzyża w imieniu naszej parafii.

11. Przy wyjściach wyłożone są koperty na daninę. Prosimy o zrozumienie sprawy, byśmy jako parafia mogli się z tego obowiązku względem diecezji wywiązać.

12. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka na dzieła misyjne „Ad Gentes”.