Nawiedzenie rodzin

Kochani Parafianie, chcemy zaproponować nawiedzenie rodzin naszej parafii przez obraz MB Częstochowskiej i św. Andrzeja Boboli z relikwiami świętego.

Zaprośmy Maryję i naszego Patrona do swoich domów, by przez dobę lub dwie jeszcze pełniej odczuć ich obecność i wstawiennictwo.

Gorąco zachęcamy Was Kochani Parafianie do przeżycia czasu nawiedzenia w swojej rodzinie. Niech to będzie okazja do wspólnej modlitwy, ale i do osobistych przemyśleń. Dlatego zachęcamy, by do tej niezwykłej wizyty przygotować się duchowo przez spowiedź i rodzinne pojednanie.

Wierzymy, że obecność świętych wizerunków i relikwii może nas umocnić do codziennego i autentycznego realizowania drogi wiary i miłości. Uroczystości, jak nawiedzenie parafii czy rodziny i różne wyjątkowe przeżycia, które  z natury trwaj krótko  są po to, abyśmy ożywili swoją wiarę na co dzień.

Po wieczornej mszy św będziemy zabierali ołtarzyk do domu, by tam modlić się oraz czuwać przy relikwiach. Po 24 lub 48 godzinach spotkamy się w naszym kościele na mszy św. o godz. 1830, by modlić się i, jeśli możemy, przyjąć Komunię św. Wspominać wówczas będziemy rodzinę, która kończy i rozpoczyna czas nawiedzenia.

W zakrystii jest kalendarz, w którym można się zapisać na konkretny termin, pamiętajmy o chorych i samotnych sąsiadach, by dopomóc im, aby mogli przeżyć swoje nawiedzenie /może trzeba im będzie ołtarzyk zanieść/.

Nawiedzenie rodzin rozpocznie się od 23 stycznia 2020 roku.