Przedstawicielki Żywego Różańca na święceniach biskupich

19 grudnia 2021r. przedstawicielki Żywego Różańca z naszej parafii brały udział w uroczystej Eucharystii z udzieleniem święceń Biskupich Księdza JANA GLAPIAKA w Bazylice Archikatedralnej pw. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu. Eucharystii przewodniczył, jako główny szafarz święceń, JEGO EKSCELENCJA Ksiądz BISKUP ZDZISŁAW FORTUNIAK. Współkonsekratorami święceń byli: Jego EKSCELENCJA Ksiądz BISKUP DAMIAN BRYL Biskup kaliski oraz JEGO EKSCELENCJA Ksiądz Biskup Szymon Stułkowski Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Prezbiterami asystującymi byli ksiądz prałat dr Ireneusz Dosz i Ksiądz kanonik prof. UAM dr hab. PAWEŁ WYGRALAK. Liturgii towarzyszył Chłopięco-Męski Chór Katedralny pod dyrekcją księdza prałata Szymona Daszkiewicza oraz księdza Szymona Bajona.
Biskup Nominat JAN GLAPIAK znany jest ze szczególnej czci do MATKI BOŻEJ i rozkrzewiania kultu maryjnego. Był naszym archidiecezjalnym duszpasterzem WSPÓLNOT ŻYWEGO RÓŻAŃCA, stąd nasza obecność na święceniach biskupich. Życzyliśmy księdzu Biskupowi wielu Darów DUCHA ŚWIĘTEGO i błogosławieństwa Bożego. Uroczystość była piękna i na długo pozostanie w naszej pamięci. Dewiza biskupia została zaczerpnięta z EWANGELII według Świętego JANA 19,27 ECCE MATER TUA ( Oto Matka twoja). Tekst zawołania nawiązuje do maryjnej duchowości biskupa nominata.