Rekolekcje Wspólnot Różańcowych

W dniach 4, 5 i 6 października Żywy Różaniec z naszej parafii brał udział w rekolekcjach w archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Zaborówcu pięknie położonym wśród lasów i jezior niedaleko Leszna. Tematem rekolekcji prowadzonych przez Ks. Prałata Leonarda Polocha były rzeczy ostateczne, wszystkim nam bliskie. Wiadomo, że każdy z nas chciałby pójść do nieba i mieć życie wieczne w obecności BOGA, Aniołów i wszystkich Świętych, spotkać się tam z bliskimi naszemu sercu, którzy odeszli do wieczności. Przez 3 dni mówiliśmy po kolei o czyśćcu, piekle i niebie. Wspominając o czyśćcu musimy pamiętać, żeby  zadośćuczynić i odpokutować za grzechy popełnione tutaj na ziemi. A w drodze, którą kroczymy musimy być zawsze blisko BOGA. Wspominaliśmy wielu Świętych – Św. OJCA PIO, Św. JANA PAWŁA II, Św. URSZULĘ LEDÓCHOWSKĄ, Św, FAUSTYNĘ KOWALSKĄ, wielu błogosławionych – bł. MICHAŁA SOPOĆKO, bł. JERZEGO POPIEŁUSZKO, kandydatów do beatyfikacji – ks. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO, ks. ALEKSANDRA WOŹNEGO i to, jak oni wszyscy pragnęli pójść do DOMU OJCA. Codziennie śpiewaliśmy GODZINKI, odmawialiśmy różaniec z rozważaniami, a każdą dziesiątkę przeplataliśmy pieśnią dotyczącą określonej tajemnicy z życia MARYI I JEZUSA. RÓŻANIEC kończyliśmy LITANIĄ LORETAŃSKĄ. O 15-tej każdego dnia odmawialiśmy KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, uczestniczyliśmy w konferencjach i codziennej EUCHARYSTII. Było bardzo miło i wspólnotowo, był czas na kawę i grzybobranie. Zwiedziliśmy też pobliską miejscowość BRENNO, a w niej KOŚCIÓŁ z pięknym obrazem  MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI w ołtarzu. W niedzielę EUCHARYSTIĘ celebrował nasz ARCHIDIECEZJALNY DUSZPASTERZ Ks. KANONIK JAN GLAPIAK.
Zainteresowanych zachęcamy do wyjazdu na najbliższe rekolekcje ŻYWEGO RÓŻAŃCA, które odbędą się w WIELKIM POŚCIE 2020 r.