Różaniec Rodziców za dzieci

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI jest wspólnotową formą modlitwy, która ma na celu zawierzyć dzieci i ich drogi rozwoju Bogu i Matce Przenajświętszej. Chroni ona przed współczesnymi zagrożeniami i wyprasza pełnię błogosławieństwa Bożego. Świadomość wspólnej modlitwy i macierzyńskiej troski Maryi daje rodzicom pewność, że ich dziecko jest bezpieczne teraz i w przyszłości. Modlitwa ta również może uleczyć trudne sprawy w rodzinach, z którymi sami rodzice nie potrafią sobie poradzić.
Różaniec Rodziców oparty jest na zasadach Żywego Różańca. Modlący się rodzice łączą się w dwudziestoosobowe róże, aby każdy mógł odmówić jedną tajemnicę różańca. Rodzice nie muszą się znać ani spotykać. Ważne, aby codziennie modlili się za swoje i pozostałe dzieci z ich róży. Co miesiąc wymieniają się tajemnicami różańcowymi rozważając życie Pana Jezusa i Jego Matki.
Co trzeba zrobić? Wystarczy wziąć do ręki różaniec i poświęcić 5 minut w ciągu dnia, aby odmówić jedną dziesiątkę. W ten sposób każdego dnia, jeśli nikt nie zapomni, zostanie za dzieci odmówiony cały różaniec. Nie jest ważne o jakiej porze i w jakim miejscu rodzice się modlą, zgodnie z zasadą, że „mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy” (św. Jan Kasjan). Zatem nie żałujmy naszym dzieciom modlitwy i szturmujmy niebo, aby dać im to, co najpiękniejsze.
W naszej parafii istnieją dwie róże Różańca Rodziców.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.rozaniecrodzicow.pl/