V niedziela wielkanocna

1. Jak już informowaliśmy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, księża zostali objęci kwarantanną. Jest to kwestia decyzji sanepidu, a nie choroby któregoś z księży. W związku z tym do 17 maja w naszym kościele nie będą odprawiane Msze święte TYLKO I WYŁĄCZNIE z tej prostej przyczyny, że nie ma kto odprawiać nabożeństw. Kościół nie jest zamknięty przez Sanepid ! Prosimy o modlitwę.  Przyjęte intencje odprawimy w mieszkaniu.
  1. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka dzień 14 maja (czwartek) 2020 roku będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Włączmy się na miarę naszych możliwości w tę inicjatywę.
  2. Uroczystości i nabożeństwa, które będą transmitowane z probostwa:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.30 w przyszłą niedzielę /17 maja/  o 9.00; 10.30; 12.00 i 18.30,
  • Nowenna do MBNP w środę o 18.00,
  • W środę 13 maja przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, ze zrozumiałych względów nie możemy odprawić nabożeństwa z procesją dlatego tym bardziej zapraszamy na transmisję różańca o godz. 20.30,
  • Codzienny różaniec o godz. 20.30, a w tym tygodniu połączony z nowenną przed naszą parafialną patronalną uroczystością ku czci św. Andrzeja Boboli.
  1. W sobotę 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli. Jak nigdy dotąd nie będzie w naszym kościele mszy św. odpustowej, ale łaskę odpustu możemy uzyskać przez nawiedzenie kościoła od godz. 15.00 do 17.00 i przyjęcie Komunii św. /będzie też okazja do spowiedzi św./. O godz. 18.30 transmitować będziemy „sumę odpustową” z probostwa.
  2. Do odwołania zawieszamy peregrynację relikwii św. Andrzeja Boboli.
  3. Sprawy biurowe załatwiamy tylko telefonicznie lub e-mail.
  4. Bóg zapłać osobom zatroskanym o potrzeby materialne parafii – za składane ofiary przekazywane na konto parafialne, które pozwalają nam na bieżąco regulować płatności.