Zakończenie peregrynacji w Archidiecezji Poznańskiej

W niedzielę 9 stycznia 2022 roku, w Katedrze Poznańskiej, odbyło się pożegnanie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej i zakończyła się  trwająca od 18 maja 2019 roku peregrynacja:

  • o północy z soboty na niedzielę Pasterka Maryjna w intencji o dar nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
  • w niedzielę 9 stycznia o godz. 8.00 Eucharystia dla członków Żywego i Nieustającego Różańca,
  • 10.00 Msza Święta dla duszpasterstw mężczyzn, szczególnie dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej,
  • 12.00 centralna uroczystość pożegnania Ikony Jasnogórskiej  koncelebrowana przez zaproszonych biskupów oraz dziekanów z wszystkich dekanatów archidiecezji.
Wspólnota Żywego i Nieustającego Różańca Różańca z naszej parafii w niedzielę 9 stycznia 2022r. o godz. 8.00 uczestniczyła w Archikatedrze w dziękczynnej Eucharystii wszystkich wspólnot Żywego i Nieustającego Różańca w naszej Archidiecezji za peregrynację cudownej kopii ikony Matki Bożej Jasnogórskiej. Mszy  św. przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup pomocniczy JAN GLAPIAK, który zaznaczył, że jako wspólnoty jesteśmy modlitewnym zapleczem każdej parafii i pomocnikami MARYI w codziennej modlitwie za Kościół, o powołania kapłańskie i zakonne oraz nieustającej comiesięcznej modlitwie za Ojczyznę (w naszej parafii każdego 10-go dnia miesiąca przez całą dobę), której nasza Ojczyzna szczególnie potrzebuje.
Idźmy z MARYJĄ w nowe czasy! Wsłuchajmy się w głos MARYI, usłyszmy Jej wołanie o modlitwę różańcową i przyłączmy się wszyscy do wspólnej modlitwy, bo MARYJA zaprasza nas.
W naszej parafii w każdy wtorek o godzinie 18.00 jest możliwość uczestniczenia w RÓŻAŃCU!!!