Ziemia Święta

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

25 marca – 1kwietnia 2020R.

Dzień 1 (25marca). Warszawa – Tel Aviv – Karmel – Tyberiada
Godz. 10.15 wylot z Warszawy do Tel Avivu samolotem rejsowym ElAl (14.50 na miejscu). Przejazd z lotniska Ben Guriona (Tel Aviv) na Karmel. Przejazd do hotelu w Nazarecie.

Dzień 2 (26marca). Tyberiada – Nazaret – Kana Galilejska
Wyjazd na Karmel; przejazd do Nazaretu (Bazylika Zwiastowania NMP, kościółek św. Józefa, synagoga, źródełko Maryi), a następnie Kany Galilejskiej.

Dzień 3 (27marca). Góra Błogosławieństw – Tabha – Kafarnaum – Betlejem
Góra Błogosławieństw oraz Tabha (Sanktuarium Rozmnożenia chlebów i ryb; Kościółek Prymatu), a następnie Kafarnaum (Miasto Jezusa). Wreszcie rejs po Jeziorze Galilejskim i obiad (ryba św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (miejsce Przemienienia Pańskiego). Przejazd do hotelu w Betlejem.

Dzień 4 (28marca). Betlejem – Ein Kerem – Jerozolima
Wyjazd do Ein Kerem (miejsce Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana); zatrzymanie przy Knesecie (Parlamencie izraelskim) i pamiątkowe zdjęcie pod Menorą. Przejazd do Bet Sahur na Pole Pasterzy Zwiedzanie Betlejem (Bazylika Narodzenia Pańskiego, Groty Hieronima, Grota Mleczna).

Dzień 5 (29marca). Jerozolima
Jerozolima. Stare Miasto: Sadzawka Betesda, kościół św. Anny; Droga Krzyżowa; Bazylika Grobu Pańskiego. Góra Syjon: Wieczernik, Grób Króla Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP oraz kościół św. Piotra in Gallicantu.

Dzień 6 (30marca). Jerozolima
Jerozolima. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół/klasztor Pater Noster, punkt widokowy; kościółek Dominus Flevit (Pan Zapłakał); Ogród Oliwny i Bazylika Konania; Kościół Wniebowzięcia NMP (Grób Maryi) oraz do Grota Zdrady. Stare Miasto: Ściana Płaczu. Czas wolny. Zakupy na arabskim targu. Powrót do hotelu.

Dzień 7 (31marca). Betania – Jerycho – Nahal Dawid (Pust. Judzka) – Morze Martwe
Przejazd do Betanii, a następnie do Jerycha (zatrzymanie pod Górą Kuszenia i pod Drzewem Zacheusza). Nawiedzenie Miejsca Chrztu Pańskiego nad Jordanem. Przejazd do Nahal David (Wąwozu Dawida) na Pustyni Judzkiej (zwiedzanie parku narodowego z wodospadami). Pobyt na plaży nad Morzem Martwym (kąpiel).

Dzień 8 (1kwietnia). Betlejem – Tel Aviv
Ok. Godz. 2.00 nad ranem przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie. O godz. 06.10 wylot do Warszawy (śniadanie na pokładzie samolotu). Lądowanie w Warszawie ok. godz. 09.00.

CENA: 1700 PLN + 630$*

* kwota dolarowa

1) 470$ płatne na kontoorganizatora lub w gotówce na spotkaniu organizacyjnym przed pielgrzymką

2) 160$płatne na miejscu w Izraelu (wstępy, napiwki, koszty organizacyjne).

Nie ma ŻADNYCH ukrytych kosztów.

* W szczegółach cena obejmuje:
– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv, Tel Aviv – Warszawa;

– przejazdy autokarem turystycznym w Izraelu;

– noclegi w hotelach ***, w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką (pokój jednoosobowy =
  dopłata w wysokości 230$).

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje;

– bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów;

– rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim;

– obiady (lunch) nad J. Galilejskim (ryba św. Piotra);

– indywidualny system nagłośnieniowy dla każdego uczestnika;

– pobyt na płatnej, strzeżonej plaży nad Morzem Martwym;

– ubezpieczenie KL (40.000 EUR) , NNW (15.000 PLN) – nie obejmuje chorób przewlekłych.
   Osoby chore na choroby przewlekłe życia muszą uiścić wyższą składkę;

– opieka przewodnika – księdza biblisty – na całej trasie.

UWAGI

* Profil wyjazdu jest pielgrzymkowy. W programie codzienna Msza św.;

* Pielgrzymkę poprowadzi biblista, ks. dr hab. Dariusz Iwański (Wydział Teologiczny UMK);

* Organizacją podróży w Izraelu zajmuje się Biuro Jerusalem T&T;

* Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;

* Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;

* Konieczność posiadania paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu;

* w paszporcie nie powinno być wiz wystawionych przez władze syryjskie, bądź libańskie.