I niedziela adwentu

1. Adwentem rozpoczynamy kolejny rok kościelny przeżywany pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 1830 a w soboty o godz. 800Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Tym, którzy nie  mają czasu w tygodniu zwracamy uwagę na roraty w soboty rano.
  2. Przypominamy uczniom klas drugich gimnazjum o spotkaniu przygotowującym do bierzmowania we wtorek o 19.30.
  3. We wtorek o godz. 20.00 spotkanie Zespołu Caritas.
  4. W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2000, na zakończenie Komunia św.,

– okazja do spowiedzi w czwartek od 1730 i w piątek od godz. 1630,

– Komunia św. w piątek o 1700, 1730, 1800,

– w piątek nabożeństwo do NSPJ po mszy św. porannej,

– w sobotę po mszy św. o godz. 800 nabożeństwo do Serca Maryi,

– w sobotę od godz. 930 odwiedzimy chorych / nie będzie już    odwiedzin przed świętami. Prosimy o zgłoszenie tych, którzy    pragną przyjąć sakramenty z racji świąt/.

1. W środę o godz. 20.00. spotkanie wolontariatu misyjnego na probostwie.
  2. W czwartek o godz. 17.30 spotkanie „Dzieci Bożych”.
  3. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. W sobotę o godz. 15.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  5. W sobotę o godz. 16.00 próba scholki dziecięcej.
  6. W sobotę po mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla tych, którzy planują chrzest swoich dzieci w grudniu, bądź mają być chrzestnymi.
  7. W następną niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom komunijnym.
  8. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Kościół Katolicki na Wschodzie.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabywać poświęcone opłatki wigilijne.
  10. Podobnie jak w ubiegłym roku z myślą o dzieciach wystawione zostało drzewko przyozdobione aniołkami, które może sprawić,  że każdy z nas stanie się aniołem dobroci dla konkretnego dziecka z rodziny wielodzietnej, bądź przeżywającej trudności. Do aniołka dołączona jest krótka informacja o dziecku. Aniołka można zabrać, stanie się on naszą własnością i znakiem naszej dobroci, a paczkę przygotowujemy  konkretnemu dziecku. Paczki przynosimy w niedzielę 4 lub 11 grudnia. Można też zabrać tzw. „Tytkę charytatywną” i wypełnić ją artykułami spożywczymi. Napełnioną przynosimy również w niedzielę 4 lub 11 grudnia. Adwent to szczególny czas myśli o potrzebujących. Przy tej okazji bardzo dziękuję za zaangażowanie członkom naszego Zespołu Caritas.