• I niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nasze stałe nabożeństwa: we wtorek o 18.00 różaniec, po mszy św. modlitwa do św. Andrzeja, w środę o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek po mszy św. do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
    2. Trwa Wielki Post, wykorzystajmy jak najlepiej ten czas łaski:
      a) zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
      *  Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 1800, dla dzieci o 1700
      Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600, po nabożeństwie Msza św.,
      b) zachęcamy do podjęcia jednodniowego postu o chlebie i wodzie  lub 15 minutowej modlitwy w  konkretnej intencji Kościoła  / można wybrać/,
      c) jałmużna– czyli materialne wsparcie z motywów religijnych, w tym roku wspieramy Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzony przez Siostry Serafitki.
    3. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie Zespołu Caritas.
    4. Co tydzień, od najbliższej środy, o godz. 1915 w salce pod probostwem będziemy wyświetlać jeden odcinek głośnego filmu The Chosen „Zobacz Jezusa oczami tych, którzy Go spotkali”.
    5. W czwartek o godz. 1900 w salce pod kościołem wolontariat dla dziewcząt.
    6. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka na dzieła misyjne „Ad Gentes”. Przy wyjściach wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
    7. Przypominamy, że w Wielkim Poście NIE MA MSZY ŚW. o godz. 7.30, jest natomiast dodatkowa po Gorzkich Żalach o godz. 16.45.
  • 6 niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nasze stałe nabożeństwa: we wtorek po mszy św. modlitwa do św. Andrzeja, w środę o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i w czwartek po mszy św. do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
    2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas umartwienia, pokuty, rozważania męki i śmierci Chrystusa a przede wszystkim nawracania. Okres ten rozpoczniemy pokutnym gestem posypania naszych głów popiołem podczas mszy św., które w tym dniu będą o godz. 800, 1000, 1700  i 1830.
    3. W Środę Popielcową:                                                                                                                                           – obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy,                                                                       – po mszach św. zbiórka ofiar na Ukrainę,                                                                                                 – biuro parafialne będzie nieczynne.
    4. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:                                                                                  a/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1800,
      b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1600 /po nabożeństwie Msza św./.
    5. Początek Wielkiego Postu to czas modlitw o ducha pokuty i trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tych intencjach.
    6. W czwartek, 15 lutego br. o godz. 1830, zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. w Farze o godz. 1800 i uda się na Plac Mickiewicza.
    7. Przez najbliższe dwa tygodnie /ferie/ nie będzie zajęć dla dzieci „Kredkami do nieba”, będą natomiast spotkania wolontariatu .
    8. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli we mszach i spotkaniach wizytacyjnych z Ks. Biskupem i tym, którzy te spotkania przygotowali.
    9. Przypominamy, że w Wielkim Poście tj.od następnej niedzieli 18 lutego do 24 marca NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o godz. 7.30, będzie natomiast dodatkowa po Gorzkich Żalach o godz. 16.45.