Wolontariat Misyjny Junikowo

 Wolontariat Misyjny Junikowo

kolaż uczestnicy.jpgEtiopia logo.jpg

Wolontariat misyjny to jedna z najmłodszych grup duszpasterskich w parafii pw. św. Andrzeja Boboli na poznańskim Junikowie. Powstał w 2013 roku. Daje możliwość stawiania pierwszych kroków i poznawania czym są wyjazdy misyjne.

Jako grupa byliśmy już na dwóch doświadczeniach misyjnych. W sierpniu 2014 roku przez 2 tyg. prowadziliśmy półkolonie dla dzieci w parafii w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie.

Dwa lata później odwiedziliśmy odległą Argentynę. Główną misją było odwiedzanie rodzin często będących w trudnej sytuacji życiowej, osób starszych i chorych,  a nawet Indian. Ponad to odwiedzaliśmy okoliczne szkoły, dom dziecka i uczestniczyliśmy w codziennych mszach i nabożeństwach.

W tym roku wybieramy się na misje do Etiopii do szpitala prowadzonego przez siostry Misjonarki Miłości w Dire Dawa, gdzie spędzimy 3 tygodnie. Będziemy pomagać pracującym tam siostrom w zajmowaniu się osobami chorymi.

Wyjazdy z wolontariatem misyjnym to świetna okazja do stawiania przed sobą różnorodnych wyzwań tj. ofiarowanie swojego czasu innym, dawanie świadectwa, dzieleniesię doświadczeniem duchowym, czy nauka podstaw języka obcego. Jest to jednocześnie sposób na pogłębienie wiary, a przy okazji zobaczenie wielu miejsc na świecie i poznawanie nowych kultur.

Zachęcamy do włączenia się w wolontariat misyjny zarówno uczniów, studentów jak i osoby pracujące, które są chętne do zaangażowania się w działalność misyjną w naszej parafii.
Można także tu na miejscu wspierać działania nasze i innych organizacji niosących pomoc poza granicami Polski.

Aby zobaczyć relacje z naszych dotychczasowych wyjazdów zapraszamy do odwiedzenia poniższych adresów:

https://www.facebook.com/argentyna2016/

http://argentyna2016.blogspot.com/

https://wolontariatnaukrainie2014.blogspot.com/

 

Wyjazd misyjny Etiopia 2018:

https://www.facebook.com/etiopia2018/