I Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

a/ Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 18.00,

b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza święta.

2. W środę msza św. o godz. 18.30 w intencji próśb i podziękowań oraz modlących się na nowennie

3. Spotkanie z Biblią w piątek po Mszy świętej.

4. W najbliższy piątek nie będzie spotkania misyjnego dla dzieci.

5. Spotkanie Rady duszpasterskiej planowane jest na poniedziałek 2 marca. Materiały można pobrać ze strony diecezji.

6. Z okazji Święta Katedry świętego Piotra w poniedziałek 23 lutego 2015 roku o godz. 18.00 odbędą się w Katedrze Poznańskiej uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, który wygłosi okolicznościową konferencję. Zaproszeni są wszyscy Profesorowie i Pracownicy Akademiccy miasta Poznania.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołami w Polsce zbiórka na dzieła misyjne „Ad Gentes”.

8. W okresie Wielkiego Postu składana jest danina diecezjalna na potrzeby Caritas, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji /muzeum, archiwum i inne/. Koperty na daninę są wyłożone przy wejściach. Prosimy o zrozumienie sprawy, byśmy jako parafia mogli się z tego obowiązku względem diecezji wywiązać.

9. Dyżur Zespołu Caritas we wtorek po mszy świętej. Przypominamy, że jeżeli ktoś z emerytów chciałby przekazać 1% podatku na Caritas, a nie wie jak, to zapraszamy w następną niedzielę 1 marca po wszystkich mszach św. do biura parafialnego /z PIT-em 40/, gdzie członkowie Zespołu Caritas pomogą w wypełnieniu zeznania.

10. Zachęcamy do nabywania prasy: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.