III Niedziela Wielkanocna – Biblijna

1. Rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
  2. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 1800., w niedziele i święta śpiewać będziemy litanię o godz. 1015 przed mszą świętą. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej przez cały maj o godz. 2100.
  3. W środę uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. będą według porządku niedzielnego.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    • – w czwartek adoracja po mszy św. do godz. 2000,
    • – w piątek okazja do spowiedzi od godz. 1630, a nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca w łączności z majowym,
    • chorych z sakramentami odwiedzimy w sobotę od godz. 930.
  1. Zbliżamy się do 100-nej rocznicy Objawień Fatimskich. Maryja prosi w nich m.in. o nabożeństwo I sobót miesiąca. Od tego miesiąca odprawiać je będziemy nieco inaczej, aby spełnić wezwanie Maryi. Od 730 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, od 740 medytacja nad tajemnicą różańca, o którą prosi Maryja, następnie msza św. a po niej różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańcową.
  2. W czwartek o 1700 spotkanie dla dzieci „Kredkami do nieba”.
  3. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. W sobotę o 1500 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  5. W sobotę o godz 1600 próba scholki.
  6. W sobotę 6 maja po mszy św. wieczornej /ok. 1920/ katecheza chrzcielna. Zapraszamy tych, którzy planują chrzest swoich dzieci, bądź też mają być chrzestnymi w maju.
  7. W następną niedzielę o godz. 1500 spotkanie młodych małżeństw i rodzin.
  8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lichenia. W środę poinformujemy, czy pielgrzymka się odbędzie.
  9. Bóg zapłać za ofiary na nasze Seminarium.