IV niedziela adwentu – 20 grudnia 2015r.

1. Kończy się czas adwentu:
– w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30 ostatnie roraty.
okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do mszy świętej. W środę biuro czynne tylko od 19.00-20.00.
– w poniedziałek o 19.30 nabożeństwo pokutne z  wystawieniem Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 20.30.

2. W czwartek WIGILIA Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. wieczornej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy modlitwa, lektura Pisma św., łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.

3. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00. Msze św. w I-wsze i II-gie święto  według porządku niedzielnego.

4. We wtorek przypada 4 rocznica śmierci śp. ks. Ireneusza Dembińskiego.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. Zachęcamy do nabywania prasy: Przewodnik Katolicki  i Gość Niedzielny /podwójne numery świąteczne/.

6. Od niedzieli ośrodek Telewizji Polskiej w Poznaniu inauguruje emisję nowego programu przygotowywanego we współpracy z Archidiecezją pt. Słowa poznania. Otwieramy Pismo Święte. Celem kilkuminutowego programu będzie przygotowanie do niedzielnej liturgii w formie krótkiego komentarza kapłana do Ewangelii. Emisja programu w soboty o godz. 21 i w niedziele o godz. 10.05 na antenie TVP Poznań.

7. Zbliża się czas kolędy, w związku z tym ogłoszenie dotyczące mieszkańców ulic:  Sieradzka numery parzyste od numeru 6, Grunwaldzka 224 i 226, oraz Żmigrodzka nieparzyste od 11 do końca. Jeśli Państwo sobie życzą wizyty /w dniach 23 lub 3o I 2016/ prosimy o wrzucenie informacji z nazwiskiem i dokładnym adresem do skarbony przy zakrystii do dnia 3 stycznia 2016r. Plan kolędy zostanie niebawem wywieszony i umieszczony na stronie internetowej. Zwracamy jednak uwagę, że może on ulec zmianie, dlatego prosimy o sprawdzenie aktualnego planu w niedzielę poprzedzającą odwiedziny. Kolędę rozpoczniemy od ul. Międzyborskiej.