Niedziela Palmowa – 13 kwietnia 2014r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy bogatą liturgię Wielkiego Tygodnia. Są to najważniejsze dni w życiu Kościoła. Przeżyjmy ten Wielki Tydzień tak, jak powinien przeżywać go człowiek wierzący. Niech te dni będą dla nas czasem szczególnego zagłębiania się w tajemnice wiary.

2. Ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź od 16.30 do 18.30.

4. W Wielki Wtorek o godz. 18.30 będzie miała miejsce Poznańska Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta z Bazyliki Farnej na Plac Adama Mickiewicza. Towarzyszyć jej będzie Krzyż Światowych Dni Młodzieży.

5. We wtorek o 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum.

6. W WIELKI CZWARTEK – msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.

od godz. 1715 do 2115  gościć będziemy krzyż Światowych Dni Młodzieży

7. W WIELKI PIĄTEKo godz. 15.00 koronka do Miłosierdzi Bożego i  Droga Krzyżowa.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Obowiązuje post ścisły.

8. W WIELKĄ SOBOTĘ adoracja w grobie od godz. 8.00.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 21.00 /przynosimy świece/.

Przez Triduum o godz. 8.00 odprawiać będziemy jutrznię.

Adoracja w czwartek i piątek trwać będzie do godz. 22-giej, szczegółowy program adoracji jest wywieszony w gablotach.

Poświęcenie pokarmów w sobotę przed kościołem od godz. 1200 do 1600 co pół godziny. W Aniołowie o godz. 16.00.

9. Przed kościołem są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

10.  Zbiórki ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 14.00.

11. Dziękujemy – młodzieży za przygotowanie misterium; wszystkim, którzy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w piątek oraz dzieciom, które przygotowały śliczne palmy. Dziękujemy też  za składanie daniny diecezjalnej.