Pielgrzymka

PIELGRZYMKA – 26.04-3.05.2015.

DZIEŃ I         Wyjazd o godz. 4.00. Zwiedzanie Sandomierza – zamek, Katedra, rynek, ratusz, brama Opatowska, zespół klasztorny Dominikanów. Msza św. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, spacer na nabożeństwo ku czci św. Andrzeja do Bobolówki. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II       Śniadanie. Zwiedzanie Sanoka m.in. zamek królewski, spacer po starówce, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Sanockiej. Przejazd nad Solinę, rejs statkiem. Msza Św. w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.  Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III     Śniadanie. Wyjazd do Lwowa: Wysoki Zamek, Cmentarz Łyczakowski   i Cmentarz Orląt Lwowskich, Msza Św., Stare Miasto kościół dominikanów, kaplica Boimów, katedra łacińska, plac Mickiewicza, opera, katedra greckokatolicka, cerkiew Preobrażeńska, katedra ormiańska.           Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV      Wyjazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze Olesko (zamek i miejsce urodzenia króla Jana III Sobieskiego), Podhorce (zamek Koniecpolskich, Rzewuskich         i Sanguszków) i Złoczów (Pałac Wielki i Chiński w kompleksie zamkowym Jana III Sobieskiego), Skała Podolska – zamek Lanckorońskich.             Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V       Śniadanie. Zwiedzanie miasta – słynna twierdza kamieniecka, stare miasto, katedra. Msza Św. w polskiej parafii x. Jerzego Molewskiego. Zwiedzanie fortecy w Chocimiu oraz Okopów Św. Trójcy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI      Śniadanie i wyjazd do Lwowa. Po drodze: Zbaraż – zamek, kościół oo. bernardynów. Krzemieniec – liceum, Msza Św. w kościele parafialnym Juliusza Słowackiego, grób Salomei Słowackiej, dworek Januszewskich. Poczajów – klasztor Ławra Poczajowska. Obiadokolacja i nocleg we Lwowie.

DZIEŃ VII     Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Lwowa wg w/w programu, Msza Św. w katedrze łacińskiej. Wyjazd do Przemyśla. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII   Śniadanie. Msza Św. w Sanktuarium MB w Leżajsku. Łańcut – zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego ze słynną powozownią  Zakończenie pielgrzymki  w późnych godzinach wieczornych.

Koszt pielgrzymki: 1690 zł

Świadczenia: przejazd autokarem ( klimatyzacja, barek, video, toaleta), opieka pilota, usługi polskojęzycznego przewodnika na Ukrainie, ubezpieczenie NW i KL, wyżywienie wypisane w programie, noclegi w hotelach **/***.

Na bilety wstępu i lokalnych przewodników należy dodatkowo przeznaczyć ok. 40 euro