VI niedziela zwykła – 15 lutego 2015r.

1. W poniedziałek na godz. 16.30 zapraszamy tych, którzy mają czas i chcą go spędzić razem – na spotkanie przy pączku.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas umartwienia, pokuty, rozważania męki i śmierci Chrystusa a przede wszystkim nawracania. Okres ten rozpoczniemy pokutnym gestem posypania naszych głów popiołem podczas Mszy św., które w tym dniu będą o godz. 800; 1000; 1700 i 1830. Nowenna do MBNP będzie normalnie o godz.18.00.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

W Środę Popielcową przed kościołem po Mszach św. zbiórka ofiar na Caritas.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: a/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1800,

b/ Gorzkie Żale w niedziele o g. 1600, po nabożeństwie Msza święta.

4. Początek Wielkiego Postu to czas modlitw o ducha pokuty i trzeźwość narodu, pamiętajmy o tych intencjach.

5. W Popielec biuro parafialne będzie nieczynne.

6.  W piątek po mszy św. zapraszamy na spotkanie z Biblią.

7.  Komunikat Caritas. Dla Caritas Poznańskiej to kolejny rok STARANIA SIĘ O KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ, aby mogły w dalszym ciągu funkcjonować placówki Caritas. Codzienna praca na rzecz podopiecznych  jest możliwa dzięki odpisowi 1%. Dlatego zapraszamy gorąco Państwa do pozostania „dobrym duchem” tego przedsięwzięcia. Ulotki z numerem KRS zostały wyłożone. Jeżeli ktoś z emerytów chciałby w ten sposób pomóc, a nie wie jak, to zapraszamy w niedzielę 1 marca po wszystkich mszach św. do biura parafialnego /z PIT-em 40/, gdzie członkowie Zespołu Caritas pomogą w wypełnieniu zeznania. Wszystkim osobom, które w zeszłym roku dokonały odpisu 1% dla Caritas Poznańskiej, jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane serce i wielkoduszność.