VII niedziela wielkanocne – 1 czerwca 2014r.

1. W nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 2.00 udajemy się z pielgrzymką do Santiago de Compostela i Fatimy. Prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 18.00.

3. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00,

– w piątek okazja do spowiedzi od godz. 1700 , a nabożeństwo  wynagradzające do Bożego Serca w łączności z czerwcowym,

– w sobotę o godz. 8.00 msza św. i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi,

– chorych odwiedzimy z sakramentami od godz. 9.30.

5. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest w czerwcu będzie wyjątkowo w piątek 6 czerwca po mszy św. wieczornej.

6.  7 czerwca organizowany jest wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy. Zapisy w zakrystii.

7. Dzisiaj na Ostrowie Tumskim w Poznaniu od godz. 13.30. Ogólnopolski Festyn Rodzinny organizowany przez Caritas.

8. W  sobotę 14 czerwca br. odbędzie się uroczystość nadania imienia Ks. Feliksa Michalskiego parkowi przy ul. Grunwaldzkiej. Od dziś można nabywać książkę o ks. Michalskim.

9. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza –ornaty i stuły maryjne.

10. Dzisiaj Polska przeżywa VII „Święto Dziękczynienia”, przed kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Bożej Opatrzności, za tydzień zbiórka na KUL i Wydz. Teol., będzie to też druga niedziela miesiąca i składka na cele remontowe.

11. W piątek będzie nieczynne biuro parafialne.

12.  W niedzielę 8 czerwca 2014 r. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Ponadto Caritas Archidiecezji prowadzi zbiórkę rzeczową. Do Caritas na Rynku Wildeckim 4a codziennie w godzinach od 9.00 do 18.00 można przekazywać takie artykuły jak: trwała żywność, środki czystości, kołdry, koce.

13. Zachęcamy do nabywania prasy.