8 niedziela zwykła

1. Młode małżeństwa i rodziny zapraszamy dzisiaj na spotkanie  o godz. 15.30 w salce parafialnej.
  2. Dzisiaj po mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia.
  3. W poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
  4. We wtorek o 19.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.
  5. We wtorek o 20.00 spotkanie wolontariatu młodzieżowego i wolontariatu misyjnego /zapraszamy wszystkich młodych, którzy chcą pomóc w przygotowaniu akcji „woreczek ryżu”/.
  6. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Jest to czas umartwienia, pokuty, rozważania męki i śmierci Chrystusa a przede wszystkim nawracania. Okres ten rozpoczniemy pokutnym gestem posypania naszych głów popiołem podczas mszy św., które w tym dniu będą o godz. 8.00; 10.00; 17.00 i 18.30. Nowenna do MBNP będzie normalnie o godz. 18.00.
  7. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.
  8. W Środę Popielcową po mszach św. zbiórka ofiar na Caritas.
  9. W czwartek 2 marca br. zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona mszą św. w poznańskiej Farze o godz. 18.00 i uda się na Plac A. Mickiewicza.
  10. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:
    a/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00,
    b/ Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00/po nab. msza święta/.
  11. Początek Wielkiego Postu to czas modlitw o ducha pokuty i trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tych intencjach.
  12. W Popielec biuro parafialne będzie nieczynne.
  13. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    – w czwartek po mszy św. adoracja do godz. 20.00,
    – w piątek od 16.30 okazja do spowiedzi i Komunii św., a po mszy  św. nabożeństwo wynagradzające do Bożego Serca.
  14. W piątek o 19.30 msza św. dla młodzieży. Zapraszamy bierzmowanych.
  15. W sobotę o godz. 8.00 msza z nabożeństwem do Niep. Serca Maryi.
  16. W sobotę od godz. 9.30 odwiedzimy chorych z sakramentami.
  17. W czwartek o godz. 1700 spotkanie Dzieci Bożych.
  18. W piątek po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
  19. W sobotę o godz. 1500 zbiórka ministrantów i kandydatów.
  20. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 4 marca po wieczornej mszy świętej.
  21. W związku z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu zachęcamy Parafian do włączenia się w akcję „Woreczek ryżu”. Akcja „Woreczek ryżu” ma trzy wymiary: postu – w wybranym dniu woreczek ryżu staje się jedynym posiłkiem, modlitwy – wspominamy w modlitwie młodych z krajów misyjnych, jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę. Ważne, aby nie zatracić żadnego z powyższych wymiarów. Nie są ważne wyłącznie złożone ofiary, ale również wymiar modlitwy i postu. Akcję rozpoczynamy w I niedzielę Wielkiego Postu.
  22. Dziś można jeszcze nabywać książkę p. Adama Czabańskiego ze wspomnieniami naszych Parafian o wyzwoleniu Poznania.
  23. W piątek 10 marca o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele Misterium Pasyjne „Stabat Mater Dolorosa“- spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu studentów i absolwentów Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, oraz artystów działających w Towarzystwie Muzycznym „Schola Cantorum Posnaniensis“. Kierownictwo muzyczne oraz reżyseria spektaklu: Jadwiga Gałęska-Tritt i Barbara Tritt.
  24. Wskazania pasterskie dotyczące przepisów pokutnych w związku z Wielkim Postem zostały wywieszone w gablocie i podane na stronie. Czas komunii św. wielkanocnej w tym roku obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od dnia 1 marca 2017 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do dnia 11 czerwca 2017 roku. Przyjęcie Komunii św. w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
  25. Przy wyjściach jest wyłożony kolejny numer naszego informatora oraz koperty na daninę. Prosimy o zrozumienie sprawy, byśmy jako parafia mogli się z tego obowiązku względem diecezji wywiązać.
  26. Zachęcamy do nabywania prasy.